قرآن مجید-قرآن صوتی-قرآن کامل

قرآن مجید-قرآن صوتی-قرآن کامل

Version 1
50
K
Active installs
Religious
Category
5
MB
Size

قرآن کریم (صوتی) با ترجمه فارسی

برنامه قرآن کامل بسیار کم حجم که همیشه همراه شماست.

دارای 6 صوت متفاوت از:

شهریار پرهیزگار - محمود خلیل الحصری - محمد صدیق منشاوی - سعد الغامدی - عبد الباسط - ابوبکر شاطری


قرآن کتاب مقدس دین اسلام است و در باور مسلمانان سخنان خداست که به صورت وحی از سوی او توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام، محمد بن عبدالله، نازل گردیده است.

مسلمانان قرآن را بزرگترین معجزه محمد و روشن ترین دلیل بر پیامبری او می دانند. قرآن اصلی ترین منبع وحی در اسلام به شمار می آید و به زبان عربی است. کلمه قرآن در لغت به معنی (قرائت کردن) و (خواندن) است و مسلمانان معمولاً به آن با عناوینی ماننده «قرآن کریم» و «قرآن مجید» اشاره میکنند. قرآن به 30 جزء تقسیم شده است و 114 سوره دارد.

محتوای قرآن درباره خدا بر توحید و یگانگی او تأکید دارد. قرآن خدا را به انسان نزدیک تر از رگ گردنش می داند، رابطه انسان با خدا را بی نیاز از واسطه میداند و انسان را به تسلیم در برابر امر خدا فرمان می دهد. قرآن پدیده های طبیعی را نشانه های آیات برای خدا می شمارد، دین و حقیقت را یکی می داند و تنوع ادیان را حاصل تنوع در مردم می داند. قرآن قوانین و حقوق در جامعه اسلامی را نیز تعریف می کند. قرآن مؤمنان را به جهاد در راه خدا می خواند و آنان را به نیکوکاری، به ویژه درباره مسکینان و یتیمان فرا می خواند. 

طبق حدیث ثقلین قرآن به همراه اهل بیت دو گوهری هستند که مسلمانان باید به آن دست بیازند تا گمراه نشوند.

مسلمانان بر این باورند که قرآن یک بار به صورت کامل توسط جبرئیل در شب قدر بر محمد نازل شده است. از نظر تاریخی، دیدگاه غالب آن است که قرآن در زمان عثمان، خلیفه سوم، تحت نظارت جمعی از صحابه به رهبری زید بن ثابت به صورت یک کتاب، موسوم به مصحف عثمان جمع گردید و نسخه هایی از آن به مکه، دمشق، کوفه و بصره ارسال گردید. قرآن فعلی بر اساس قرائت حفص از عاصم کوفی ذر قرن هشتم میلادی چاپ گردیده است.

به باور کسانی که به الهی بودن این کتاب اعتقاد دارند «قرآن رساترین بیان است و از نظر موسیقی و وزن لفظی، در لغات و جملاتش نشانه های وحیانی ربانی مشهود است. وزنش نه وزن شعر است نه نثر، بلکه هر دو و برتر از هر دو است، در حدّی که در توان غیر خدا نیست، وزن و لفظ آن به گونه ای تناسب و انسجام با معنا دارد که گوئی معناهایش در آن تجسم یافته است.»

با نظر دادن به برنامه از ما حمایت کنید.

با تشکر

logo-enamad logo-samandehi