تعمیرات ماشین لباس شویی

تعمیرات ماشین لباس شویی

Version 1.0
10
Active installs
Education
Category
9
MB
Size

تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی


بدیهی است که برخی از اشکالات و عیوب ماشین لباسشویی توسط


خود کاربر قابل حل است و در صورت داشتن آگاهی کافی از برند لباسشویی،کاربر قادر به رفع ایراد خواهد بود اما در اکثر موارد الزاماً نیاز به مراجعه ی سرویسکار مجرب می باشد.


برخی از مشکلات متداول ماشین لباسشویی و ایراد های احتمالی در ادامه آورده شده است:


1)روشن نشدن ماشین لباسشویی:


ابتدا از اتصال برق مناسب به ماشین مطمئن شوید،ولتاژ برق مناسب برای روشن شدن ماشین لباسشویی 205 تا 230 ولت و جریان 15 آمپر است.ولتاژ کمتر از 180 ولت قادر به روشن کردن ماشین نخواهد بود.


 


2)دکمه استارت ماشین لباسشویی کار نمی کند:


در این حالت دستگاه روشن میشود اما شروع بکار نمی کند.ابتدا از بسته بودن کامل درب ماشین اطمینان حاصل کنید.در موارد دیگر ممکن است دکمه استارت هرز و یا خراب شده باشد،در غیر اینصورت ماشین ایراد فنی دارد و ممکن است میکروسوئیچ درب،برد کنترل و یا پروگرامر دستگاه معیوب شده باشد.


 


3)ماشین شروع به آبگیری نمی کند:


ابتدا از باز بودن شیر ورودی اطمینان حاصل کنید،ممکن است در فیلتر ورودی آب آشغال گیر کرده باشد و یا دستگاه نقص فنی پیدا کرده باشد.در ماشین لباسشویی های مدرن مشکل عدم آبگیری دستگاه به صورت کد ارور روی صفحه نمایشگر ظاهر می گردد.


 


4)آب از کف ماشین خارج می شود:


شایع ترین ایراد پارگی و یا خوردگی لاستیک دور درب است که باید تعویض گردد.در موارد دیگر می توان به سوراخ شدن مخزن،خرابی پمپ و یا خراب شذن کاسه نمد لباسشویی اشاره کرد.


 


5)آب داخل مخزن گرم نمی شود:


ممکن است این مشکل مربوط به خرابی المنت و یا تنظیم نبودن ترموستات باشد.در مواردی هم ممکن است سیم رابط تایمر به المنت قطع شده باشد یا برد خراب باشد.


 


6)ماشین آبگیری می کند اما شروع به شست و شو نمی کند:


در بیشتر موارد هیدرواستات خراب است و یا سیم رابط هیدرواستات به موتور تایمر قطع شده است.در سایر موارد می توان به خرابی موتور تایمر،خرابی موتور اصلی و یا خرابی بد یا سفت بودن تسمه اشاره کرد که در این مورد تسمه باید رگلاژ گردد.


 


7)لباسشویی آب را از داخل مخزن تخلیه نمی کند:


تخلیه نشدن آب پس از پایان کار ماشین ممکن است به کثیف بودن فیلتر،تا خوردگی شلنگ خروجی و یا خرابی پلاتین تایمر مربوط به پمپ باشد و یا پمپ خراب است که باید تعمیر یا تعویض شود البته پمپهای ماشین لباسشوییهای جدید تعمیر نمیشوند و فقط باید تعویض شود.


8)ماشین لباسشویی لرزش دارد:


لرزش ماشین لباسشویی ضمن آبکشی ممکن است به تراز نبودن دستگاه ربط داشته باشد در غیر اینصورت می توان به خرابی بلبرینگ های موتور،خرابی یاتاقان های مخزن،باز شدن و یا شل شدن پیچ های ایمنی و یا خرابی تسمه یا خراب کمک مربوط باشد.


 


9)ماشین لباسشویی سر و صدا دارد:


ایراد می تواند مربوط به شل شدن پولی ها،خرابی یاتاقان محور مخزن و خرابی بلبرینگ های موتور یا دیگ یا خرابی ابکش ربط داشته باشد.در موارد دیگر امکان دارد جسم خارجی بین چیلک و مخزن شست و شو گیر کرده باشد و یا بیشتر از ظرفیت ماشین لباس داخل آن ریخته شده باشد.


 

logo-enamad logo-samandehi