درمان افسردگی

درمان افسردگی

نسخه ۱.۰
<۱۰
نصب فعال
دارو و درمان
دسته
۹
مگابایت
حجم

لطفا خوش بين باشيد
افراد خوش بين به واسطه تمايلات جسورانه و ديدگاه مثبتشان شناخته مي شوند. آن ها هميشه نيمه پر ليوان را مي بينند و مانند خيلي از مردم راهي براي تطبيق بيشتر با جهان اطرافشان مي يابند. در اين مقاله به چند ويژگي افراد خوش بين اشاره مي کنيم.
خوش بين
آن ها اتفاقات بد را نيز درک مي کنند
اين ديدگاه که افراد خوش بين اتفاقات بد و منفي را درک نمي کنند، کاملا اشتباه است، بلکه آن ها طور ديگري به اينگونه مسائل مي نگرند. به عبارت بهتر، برخي مردم باران را مي بينند و برخي رنگين کمان را!
همه ي ما با چالش هاي مختلفي در زندگي مان روبه رو مي شويم و گاهي خود را مي بازيم، اما مثبت انديشان در برابر چالش ها و رويدادهاي ناخوشايند تنها اين جمله را زمزمه مي کنند: "اين نيز مي گذرد".
انتظارات زيادي دارند و پرتوقع هستند
خوش بين ها هميشه خوبي ها را آرزو مي کنند و هرگز خود را براي مواجهه با بدي ها آماده نمي کنند.
اين روش يک روش استراتژيک است که آن ها از اضطراب دور مي سازد و به موفقيت نزديک مي کند
بيش از حد خيال پرداز هستند
اين گروه از مردم اغلب به اتفاقات خوبي که مايلند برايشان بيفتد مي انديشند، مثل موفقيت در کار، پيشرفت در زندگي زناشويي و يا حتي برنده شدن در قرعه کشي!
تحقيقات نشان مي دهد که خيال بافي مي تواند ميزان خلاقيت را در افراد افزايش دهد.
گاهي دير به قرارهايشان مي رسند
اين دسته از افراد گاهي درک درستي از زمان ندارند و غير واقع بينانه مي انديشند، مثلا با وجود آگاهي از ترافيک شديد در خيابان ها، با خيالي آسوده به کارهاي شخصي شان مي پردازند و سپس به سمت بيرون از خانه حرکت مي کنند و اين موضوع اغلب باعث دير رسيدنشان به قرارهاي کاري و ... مي شود.
مردم خوش بين گاهي در کارشان شکست مي خورند، اما براي بار دوم همه چيز را تغيير مي دهند و اصلاح مي کنند تا پيروز شوند و بر اين باورند که مي توان شکست ها را ناديده گرفت و آن ها را به فرصت تبديل کرد
افرادي مدبر هستند
بسياري از کارآفرينان موفق جهان، افرادي خوش بين و مثبت انديش هستند، مانند استيو جابز رئيس کمپاني اپل که خود را فردي خوش بين معرفي مي کرد.
او بارها و بارها در کارش شکست خورد، اما هرگز دست از سعي و تلاش برنداشت.
گاهي واقع بين نيستند
گاهي مثبت انديشي بيش از حد، انسان را از واقعيت دور مي کند. البته اکثر افراد خوش بين مي دانند که هر وضعيتي که در زندگي شان پيش مي آيد و يا هر مشکلي که در برنامه ريزي رخ مي دهد، صرفا يک اتفاق مثبت نيست و بايد در پي حل آن باشند.
اغلب براي بار دوم پيروز مي شوند
مردم خوش بين هميشه به دنبال بهترين ها هستند. آن ها گاهي در کارشان شکست مي خورند، اما براي بار دوم همه چيز را تغيير مي دهند و اصلاح مي کنند تا پيروز شوند و بر اين باورند که مي توان شکست ها را ناديده گرفت و آن ها را به فرصت تبديل کرد.
اين افراد اغلب با افرادي شبيه خودشان رابطه برقرار مي کنند، البته اين بدان معنا نيست که هرگز به افراد بدبين و منفي نگر توجهي ندارند!
اهل ريسک کردن هستند
بررسي ها نشان مي دهد افراد خوش بين بيش از سايرين بر روي کارهاي مخاطره آميز سرمايه گذاري  مي کنند و همچنين کمتر از ديگران به پس انداز کردن اهميت مي دهند و معتقدند همه چيز بايد در حد اعتدال باشد.
معمولا نسبت به ديگران سالم ترند
طبق بررسي هاي انجام شده، تمرينات مثبت انديشي و خوش بيني به افزايش طول عمر، داشتن قلبي سالم و تنظيم کلسترول خون کمک مي کند.

logo-enamad logo-samandehi