سوال‌های تاثیرگذار در استخدام

نصب‌های فعال کمتر از ۱۰۰
حجم ۰ بایت
نسخه
با پرداخت درون‌برنامه‌ای

توضیح

کتاب «سوال‌های بسیار تاثیرگذار در مصاحبه استخدامی» نوشته ویکتوریا هاومایر (-۱۹۵۶) شامل ۷۰۱ سوال رفتارمحور برای یافتن فرد مناسب استخدام است.

از ظهور مفهومِ مصاحبۀ رفتارمحور مدتی گذشته است، اما در هیچ‌جا، به‌خوبیِ کتاب هاومایر، به این موضوع پرداخته نشده است. همچنین مجموعه‌ای از سؤالات مصاحبه‌ای در مورد تجربیات واقعی زندگی متقاضیان کار در این کتاب مطرح شده است که منجر به پاسخ‌های واقعی می‌شود و بر شایستگی‌ها و توانایی‌های فرد در آینده تمرکز دارد.

مصاحبه‌کردن هیچ‌گاه فرایند ساده‌ای نبوده است. این دشواری، عمدتاً به این دلیل است که شناخت افراد، کار بسیار دشواری است. همۀ متقاضیانِ مشاغل پیش از مصاحبه بسیار مطالعه می‌کنند و در هنگام مصاحبه عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند اما ممکن است عملکرد آن‌ها پس از استخدام با آن چهرۀ فوق‌ یا قهرمانی که در ارزیابی‌های ابتدایی از خود به نمایش می‌گذارند، انطباق نداشته باشد. در استخدام فرد مناسب، موارد مختلف از جمله رفاقت تیمی، بهره‌وری گروهی و محیط کاری مثبت، نقش‌های مهمی دارند و تصمیمی نادرست می‌تواند مانع پیشرفت شما و تیمتان شود. اهمیت این موضوع زمانی روشن‌تر می‌شود که مدیرانی را می‌بینیم که تمایل دارند برخی از موقعیت‌های شغلی را از ترس سپردن آن‌ها به افرادی نامناسب، برای مدتی طولانی بلاتصدی باقی بگذارند.

اگر به دنبال راه‌های جدید برای پیش‌بینی عملکرد متقاضیان کار و کاهش درصد خطای «استخدام‌های بد» هستید و یا تنها می‌خواهید فرایند مصاحبۀ شایستگی محور خود را ارتقا دهید، این کتاب به شما کمک خواهدکرد.