دعای علقمه صوتی

دعای علقمه صوتی

نسخه ۱.۳
۲۰۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۶
مگابایت
حجم

دعای علقمه برای گرفتن حاجت

دارای قابلیت پیمایش خودکار

دعای علقمه را به توصیه امام صادق (ع) باید بعد از زیارت عاشورا بخوانیم. دعای علقمه برای گرفتن حاجت بسیار موثر و مجرب است.

زیارت عاشورا از جمله زیاراتی است که تاثیرات فراوانی برای آن ذکر کرده اند و دعای علقمه دعایی است که امام صادق (ع) توصیه کرده اند که بعد از این زیارت پربار خوانده شود.

دعای علقمه از زبان کیست؟

 دعای علقمه را صفوان بن مهران از امام صادق (ع) نقل کرده است.
 

زمان خواندن دعای علقمه

 دعای علقمه را بعد از زیارت عاشورا می خوانند.
 

وجه تسمیه دعای علقمه

 چون دعا را صفوان نقل کرده است به آن دعای صفوان هم می گویند. اما چون زمان خواندن آن بعد از زیارت عاشوراست و راوی این زیارت، علقمه است به دعای علقمه مشهور است. بعضی نیز این دعا را به نام دعای بعد از زیارت عاشورا نانگذاری کرده اند.
 

منابع دعای علقمه

 دعای علقمه را شیخ طوسی در کتاب مصباح المتجهد و شیخ عباس قمی در کتاب مفاتیح الجنان بعد از زیارت عاشورا ذکر کرده اند.
 

دعای علقمه برای حاجت

 وقتی که صفوان با امام صادق (ع) به زیارت مرقد امام حسین (ع) رفته بود مشاهده کرد که امام صادق (ع) بعد از زیارت عاشورا دعای علقمه را خواندند و گفتند:

 «مواظب اين زيارت باش و اين دعا را بخوان و زيارت كن. به درستي كه من ضامنم بر خدا براى هر كه به اين زيارت و دعا زيارت كند از از راه دور و نزديك که زيارتش مقبول شود و سعي اش مشكور و سلامش به آن حضرت برسد و محجوب نماند و حاجت او قضا شود از جانب خداى تعالى و به هر مرتبه كه خواهد برسد و او را نوميد برنگرداند.»

امام صادق ادامه دادند:

«اى صفوان اين زيارت را يافتم به همين ضمان از پدرم و پدرم از پدرش على بن الحسين (ع) به همين ضمان و او از حسين (ع) به همين ضمان و حسين (ع) از برادرش حسن (ع) به همين ضمان و حسن از پدرش اميرالمؤمنين (ع) با همين ضمان و اميرالمؤمنين (ع) از رسول خدا (ص) با همين ضمان و رسول خدا (ص) از جبرئيل با همين ضمان و جبرئيل از خداى تعالى با همين ضمان و به تحقيق كه خداوند عزوجل قسم خورده به ذات مقدس خود كه هر كس حسين (ع) را به اين زيارت از راه دور یا نزدیک زيارت كند و این دعا را بخواند زيارت او را قبول مى ‏كنم و خواهش او را به هر قدر كه باشد می پذیرم و از درگاه من با نااميدى و خسار باز نگردد بلکه با چشم روشن به برآوردن حاجت و فوز به جنت و آزادى از دوزخ باز خواهد گشت و شفاعت او را در حق هر كس كه شفاعت كند قبول می كنم.»

logo-enamad logo-samandehi