دیکشنری انگلیسی به فارسی پارسدیک

دیکشنری انگلیسی به فارسی پارسدیک

نسخه ۱.۵
۵
هزار
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۳۹
مگابایت
حجم

پارسدیک ، دیکشنری آفلاین انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی است که همه ی امکانات و قابلیت های آن به صورت آفلاین کار می کند و به کاربر اجازه می دهد بدون نیاز به اینترنت نیاز خود را برطرف نماید.


الف: جستجوی واژه یا عبارت انگلیسی


پس از جستجوی هر واژه یا اصطلاح انگلیسی در دیکشنری هوشمند و جامع پارسدیک ، چهار بخش اصلی ظاهر می شود که شامل موارد زیر می باشد:


1.بخش عمومی (general):   در این بخش که با رنگ زرد متمایز شده است، معادل های فارسی واژه یا عبارت جستجو شده، تلفظ های آفلاین با لهجه های بریتانیایی و آمریکایی و نیز آیکون ستاره برای افزودن به لیست مطلوب ها ارائه شده است.


2. بخش تعریف (definition): در این بخش که با رنگ آبی مشخص شده تعریف انگلیسی واژه یا عبارت جستجو شده را مشاهده می فرمایید. در این بخش متناسب با تعریف ارائه شده جملات نمونه متعدد (جملاتی که با خط تیره آغاز شده است) و نیز مترادف ها (Syn) و متضادهای (Ant) آن را مشاهده می کنید.


3. بخش مثال ها (Examples):  این بخش با رنگ سبز، جملات نمونه متعدد با ترجمه فارسی متناسب با معانی مختلف واژه یا اصطلاح جستجو شده را ارائه می کند.


4. بخش مترادف(synonyms):  در این بخش که با رنگ قرمز مشخص شده است مترداف های واژه یا اصطلاح جستجو شده ارائه شده است


ب: جستجوی واژه یا عبارت فارسی


با جستجوی واژه یا عبارت فارسی در پارسدیک معادل های انگلیسی آن در سربرگ عمومی ظاهر می شود. اما برای انتخاب دقیق تر گزینه مورد نظر در میان معادل های متعدد یافت شده شما می توانید از پنجره دسترسی سریع (pop up)  استفاده نمایید، و به سادگی با لمس واژه های انگلیسی یافت شده معنی فارسی آن را بدون نیاز به جستجوی مجدد آن واژه در پنجره مورد نظر مشاهده فرمایید.


پنجره ی دسترسی سریع (pop-up)


برای تسریع و سهولت در استفاده کاربر از پارسدیک قابلیت پنجره دسترسی سریع برای آن طراحی شده است. این قابلیت به این صورت عمل می کند که کاربر برای پی بردن به معنی یک واژه در متون موجود در سربرگ های مختلف کافیست واژه مورد نظر را لمس نماید، با این کار پنجره دسترسی سریع در همان صفحه ظاهر شده و معانی فارسی واژه مورد نظر را بدون نیاز به تایپ و جستجوی مجدد و نیز خروج از آن صفحه به کاربر نمایش می دهد.


حالت شب و روز


شما می توانید برای مطالعه در فضاهای پرنور از حالت روز و برای جلوگیری از آسیب به چشم های خود در محیط های تاریک ازحالت شب استفاده نمایید. برای استفاده از این قابلیت می توانید از آیکون بالای صفحه استفاده نمایید.


  از جمله ویژگی های منحصربه فردپارسدیک:


- دارای بیش از 200000 واژه ی انگلیسی به فارسی
- دارای بیش از 150000واژه ی فارسی به انگلیسی
- دارای قابلیت تلفظ با کیفیت آفلاین با دو لهجه بریتانیایی و آمریکایی


-ارائه هزاران جمله نمونه بر اساس معانی مختلف
- ارائه تعریف انگلیسی کلمات
- ارائه مترادف ها و متضاد های کلمات
 

logo-enamad logo-samandehi