اهنگ های لالایی کودکانه (رینگتون)

اهنگ های لالایی کودکانه (رینگتون)

نسخه pop
۵۰۰
نصب فعال
موسیقی
دسته
۲۱
مگابایت
حجم

 رینگتون اهنگ های لالایی کودکانه جدید ۲۰۱۸

تحقیقات نشان می‌دهد که موسیقی و کلمات آرام و منظم، مانند لالایی، امواج دلتای مغز را تحریک کرده و موجب آرامش نوزادان می‌شود و آنها با شنیدن لالایی‌ها راحت‌تر می‌خوابند. بنابراین خواندن لالایی، امواج دلتای مغز را در کودکان تقویت کرده و افزایش می‌دهد. 

 

امواج دلتا با خواب عمیق و آرامش حین خواب ارتباط دارد و با تحریک این امواج فرد می‌تواند خواب آرام، لذت‌بخش و عمیقی داشته باشد. به این ترتیب، روان‌شناسان به والدینی که از خواب نامنظم و بی‌قراری‌های نوزادشان رنج می‌برند، لالایی خواندن را پیشنهاد می‌کنند. همچنین صداهای ملایم در کنار ملودی‌های ریتم دار، به نوزادان بخصوص نوزادان و کودکان حساس حس امنیت و آرامش می‌دهد،. در این نوشتار به نکاتی در مورد تاثیر لالایی روی مغز کودک اشاره شده که با هم مرور می‌کنیم. 

 

تحقیقات نشان می‌دهد که لالایی گفتن و آواز خواندن برای کودکان بهتر است قبل از تولد، یعنی زمانی که آنها به صورت جنین در رحم مادر هستند، شروع شود و با رشد کودکان نیز ادامه یابد. این کار نه تنها از نظر جسمانی باعث بهبود رشد و عملکرد سیستم‌های بدن فرزندمان می‌شود، بلکه به رشد مهارت‌های کلامی و عاطفی او نیز کمک می‌کند. همچنین این بررسی‌ها نشان می‌دهد که نوزاد صدای مادر را بهتر از صدای پدر تشخیص می‌دهد، زیرا مادرها با صدای آرام و آهنگین با فرزندشان صحبت می‌کنند و آواز می‌خوانند، اما این به آن معنا نیست که لالایی خواندن تنها از سوی مادر انجام شود، بلکه پدرها نیز می‌توانند و بهتر است که از همان دوران جنینی با فرزندشان ارتباط برقرار کنند، با او صحبت کنند و برایش لالایی بخوانند و این کار را بعد از تولد نوزاد هم ادامه دهند. قطعا از نتایج آن در آینده و در ارتباط با فرزند خود لذت بیشتری خواهند برد. 

منبع پارسینه

logo-enamad logo-samandehi