مبانی سياست جنايى حكومت اسلامى

مبانی سياست جنايى حكومت اسلامى

نسخه ۰.۱
۳۰۰۰ تومان
<۱۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۹ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

کتاب «مبانی سياست جنايى حكومت اسلامى» به قلم جلال‌الدین قیاسی در پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه شده است.

چاپ دوم این کتاب در 384 صفحه و به قیمت 15000 تومان توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در زمستان 1386 منتشر گردیده است.


درباره کتاب:
امروزه در اثر فراهم آمدن امکانات گوناگون، ابعاد جرم رو به پیچیدگی و دامنه‌های آن رو به فزونی نهاده است، مواجهه موفقیت آمیز با آن جز از گذر یک سیاست جنایی علمی و برآمده از نظام حقوقی اسلام امکان پذیر نیست نظریه‌پردازی برای ارائه یک سیاست جنایی با این مشخصات با دو چالش عمده روبه رو است: چالش اول: از جمع کردن میان دو ویژگی یادشده برمی‌خیزد؛ و چالش دوم: به این برمی گردد که سیاست جنایی به اقتضای عنصر «لزوم تقید به نظام حقوقی اسلام» باید اهداف خود را از فقه برگیرد که دست یابی به اهداف موردنظر آن ـ باتوجه به ادبیات فقه که کمتر در مسیر بیان اهداف شکل گرفته است ـ با دشواری بسیار روبه رو است.
مبانی سیاست جنایی حکومت اسلامی به وادی چالش‌های این بحث حساس گام نهاده و دیدگاه هایی را با تکیه بر مطالعه و تحلیل نسبت به پاره‌ای از ابعاد موضوع ارائه کرده است.

بخش‌های اصلی این کتاب عبارتند از:
فصل اول: قابلیت ارزیابى احکام شرعى در سیاست جنایى اسلام
فصل دوم: سیاست جنایى اسلامى و یافته هاى علمى
فصل سوم: قلمرو سیاست جنایى حکومت اسلامى

 
نشر دیجیتال پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
مجموعه برنامه‌های تولیدی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی را در صفحه ویژه محصولات پژوهشگاه در کافه بازار مشاهده نمایید. همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل it@isca.ac.ir مطرح نمایید.