مسائل اخلاقى

مسائل اخلاقى

نسخه ۰.۱
۵۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۹
مگابایت
حجم

کتاب «مسائل اخلاقى - متن آموزشی فلسفه اخلاق» به قلم مایکل پالمر و ترجمه على‌رضا آل بویه با همکاری مرکز تحقیق و توسعه علوم انسانی و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه شده است.

چاپ اول این کتاب در 344 صفحه و به قیمت 3250 تومان توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در بهار 1388 منتشر گردیده است.

درباره کتاب:
مسائل اخلاقی که متنی درسی درباره فلسفه اخلاق و اخلاق علمی است، افزون بر این که همه اصول روان شناختی تدوین کتاب درسی را به کار گرفته، دارای چهار ویژگی است که در میان کتاب های تألیفی یا ترجمه شده، جمع آنها صورت نپذیرفته است: اشتمال بر اهّم مباحث کنونی این زمینه، اتّکا بر عین سخنان برخی از بزرگترین فیلسوفان اخلاق، رعایت انصاف در مواردی که داوری صورت گرفته است و سرانجام، طرح پرسش ها و تمرین هایی که به راستی تأمل برانگیز و ژرف کاوانه اند و خواننده را از ابتلای نا آگاهانه به شیفتگی، جزم و جمود و تعصب به آرای یک متفکر می هانند. این کتابی است که نه سادگی را فدای عمق کرده و نه عمق را به خاطر سادگی فرو گذاشته است.


بخش‌های اصلی این کتاب عبارتند از:
فصل اول: فلسفه اخلاق چیست؟
فصل دوم: خودگرایى
فصل سوم: سودگرایى: نظریه جرمى بنتام
فصل چهارم: نظریه اخلاقى ایمانوئل کانت
فصل پنجم: موجبیّت علّى و اختیار

نشر دیجیتال پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
مجموعه برنامه‌های تولیدی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی را در صفحه ویژه محصولات پژوهشگاه در کافه بازار مشاهده نمایید. همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل it@isca.ac.ir مطرح نمایید.

logo-enamad logo-samandehi