منابع و ادله علم اصول فقه

منابع و ادله علم اصول فقه

نسخه ۱.۱
۱۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۹
مگابایت
حجم

کتاب «منابع و ادله علم اصول فقه» به قلم سیف‌الله صرامی در پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه شده است.

چاپ اول این کتاب در 276 صفحه و به قیمت 14000 تومان توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در زمستان 1393 منتشر گردیده است.

درباره کتاب:
منابع و ادله فقه در متن مباحث معطوف به فقه در اصول فقه، از دیرباز مورد بحث و بررسی بوده است. سرفصل‌های قرآن، سنت، عقل و اجماع در بسیاری از متون اصول فقهی، مشهود اهل فن است؛ اما منابع و ادله قابل استناد در اصول فقه، غالبا موضوع بحث و بررسی نبوده است. نویسنده این اثر گرانقدر در این پژوهش تلاش کرده است به این پرسش اصلی پاسخ دهد که در اصول فقه کدام منابع و ادله و با چه کیفیت و کمیتی قابل استفاده‌اند.
نویسنده کتاب، فصل اول کتاب را به کلیات اختصاص داده است، در ادامه، ویژگی‌های مباحث اصول فقه و تعریف برگزیده اصول فقه آورده شده است. فصل دوم به منابع نقلی اصول فقه و ادله آن اختصاص یافته است و فصل پایانی و سوم کتاب، به منابع و ادله عقلی اصول فقه اختصاص داده شده است. 

بخش‌های اصلی این کتاب عبارتند از:
فصل اول: کلیات
فصل دوم: منابع نقلی اصول فقه و ادله آن
فصل سوم: منابع و ادله عقلی اصول فقه


نشر دیجیتال پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
مجموعه برنامه‌های تولیدی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی را در صفحه ویژه محصولات پژوهشگاه در کافه بازار مشاهده نمایید. همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل it@isca.ac.ir مطرح نمایید.

logo-enamad logo-samandehi