تاریخ نگاری ابن طاووس

تاریخ نگاری ابن طاووس

نسخه ۰.۱
۱۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۹
مگابایت
حجم

کتاب «تاریخ‌نگاری ابن طاووس» به قلم مصطفی صادقی کاشانی در پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت علیه‌السلام  پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه شده است.

چاپ اول این کتاب در 226 صفحه و به قیمت 13500 تومان توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در پاییز 1394 منتشر گردیده است.


درباره کتاب:
در کتاب حاضر پس از معرفی اجمالی سید و زمان حیاتش به گونه شناسی آثار و شناخت نوشته های تاریخی وی پرداخته شده است. چگونگی بیان گزارش های تاریخی و گزینش اخبار، جایگاه منابع و اسناد در آثار او، نگاه او به تاریخ و آرای خاص او و نقل های منحصر به فرد در کتاب های وی و سرانجام تأثیرپذیری و تأثیر گذاری او در تاریخ تشیع از مطالبی است که به آن پرداخته شده است.
رضی الدین علی بن طاووس (664-589ق)از عالمان مشهور و پرکار شیعه امامیه است که در آثار و نوشته های خود به تاریخ نیز اهتمام داشته است. هرچند وی رسماً در شمار مورخان نیست، نقش او در تاریخ نگاری اسلامی و شیعی در خور توجه است. 


بخش‌های اصلی این کتاب عبارتند از:
فصل اول: معرفی و آثار ابن‌طاووس
فصل دوم: تاريخ‌نگاری و تاريخ‌نگری ابن‌طاووس
فصل سوم: نقش تاريخي سيد


نشر دیجیتال پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
مجموعه برنامه‌های تولیدی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی را در صفحه ویژه محصولات پژوهشگاه در کافه بازار مشاهده نمایید. همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل it@isca.ac.ir مطرح نمایید.

logo-enamad logo-samandehi