اندیشه سیاسی امام خمینی ره

اندیشه سیاسی امام خمینی ره

نصب از بازار
۴۰۰۰ تومان
+۱۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۹
مگابایت
حجم

کتاب «اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)» توسط نجف لک‌زایی در دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تهیه شده است.

چاپ اول این کتاب در 304 صفحه و به قیمت 18000 تومان توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در تابستان 1394 منتشر گردیده است.

درباره کتاب:
ویژگی اثر حاضر این است که برای نخستین بار، با رجوع به آثار بنیادی امام خمینی (ره) و با تکیه بر کلان نظریۀ «دو فطرت» و نظریۀ ایشان دربارۀ سه لایه و شأن وجودی انسان، به شکلی جامع، به تجزیه و تحلیل سیاست در اندیشۀ ایشان پرداخته است. بر این اساس، فلسفۀ سیاسی، اخلاق سیاسی، و فقه سیاسی ایشان مبتنی بر بنیاد «فطرت مخموره» و منتج به «سیاست متعالیه» از مباحث مهم این اثر است.
اثر حاضر پس از کتاب­های «درآمدی بر مستندات قرآنی فلسفۀ سیاسی امام خمینی (ره)» و «سیر تطور تفکر سیاسی امام خمینی (ره)»، جدیدترین کتاب حجت الإسلام والمسلمین دکتر نجف لک­ زایی دربارۀ اندیشۀ سیاسی امام خمینی (ره) می­ باشد.
 

بخش‌های اصلی این کتاب عبارتند از:
فصل اول: مفاهیم و روش­شناسی اندیشۀ سیاسی امام خمینی (ره)
فصل دوم: فلسفۀ سیاسی امام خمینی (ره)
فصل سوم: اخلاق سیاسی امام خمینی (ره)
فصل چهارم: فقه سیاسی امام خمینی (ره)
فصل پنجم: ثبات و تحول در اندیشۀ امام خمینی (ره)

نشر دیجیتال پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
مجموعه برنامه‌های تولیدی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی را در صفحه ویژه محصولات پژوهشگاه در کافه بازار مشاهده نمایید. همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل it@isca.ac.ir مطرح نمایید.