آیینه حقایق‌نما

آیینه حقایق‌نما

نسخه ۰.۱
<۱۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۹
مگابایت
حجم

کتاب « آیینه حقایق‌نما در اسرار عبادات و اخلاق» به قلم مولا محمدبن­ شاه مرتضی کاشانی و تحقیق  منصور ابراهیمی در مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه شده است.

چاپ اول این کتاب در 284 صفحه و به قیمت 4500 تومان توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در بهار 1391 منتشر گردیده است.


درباره کتاب:
این کتاب تالیف شیخ نورالدین محمد فرزند شاه مرتضی کاشانی از عالمان قرن دوازهم هجری است و از جمله آثار تربیتی و اخلاقی به شمار می رود.
این کتاب که با تحقیق منصور ابراهیمی از مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی فراهم آمده است، برای نخستین بار تصحیح و چاپ می شود.
از نگاه محقق این کتاب، نورالدین محمد فرزند شاه مرتضی کاشانی در کتاب خود با بهره‌گیری از آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) با زبانی ساده مراحل سلوک الی الله و تخلق به اخلاق فاضله را بیان کرده است.
مباحث این کتاب در دو فن و 25 باب گرد آمده است که فن اول در «مجاری تفکر در اسرار طاعات الهیه و عبادات نقلیه» و فن دوم در «مواقع تفکر در اسرار اخلاق ناپسند و پسندیده» است.
 

بخش‌های اصلی این کتاب عبارتند از:
مقدمه تحقیق
فن اول: در مجاری تفکر در اسرار طاعات الهیه و عبادات نقلیه و دیانات شرعیه
فن دوم: در مواقع تفکر در اسرار اخلاق ناپسند و پسندیده


نشر دیجیتال پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
مجموعه برنامه‌های تولیدی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی را در صفحه ویژه محصولات پژوهشگاه در کافه بازار مشاهده نمایید. همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل it@isca.ac.ir مطرح نمایید.

logo-enamad logo-samandehi