مرد عنکبوتی 1

مرد عنکبوتی 1

نسخه ۱.۸
۲۰۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۲۲
مگابایت
حجم

--------------------
ناشر: مارول کامیکز (Marvel Comics)
شماره: 1
نام لاتین: The Amazing Spider-Man #1
شخصیت یا گروه تبه کار: مرد چند چهره (Chameleon)
تاریخ انتشار: مارس 1963
نویسنده: استن لی (Stan Lee)
طراحی: استیو دیتکو (Steve Ditko)
--------------------
پیتر پارکر عموی خود را از دست داده است و با انبوهی از چالش ها دست و پنجه نرم می کند. گزیده شدن او توسط عنکبوت و به دست آوردن قدرت های خارق العاده از یک سو و کسب درآمد و گذران زندگی به عنوان یک نوجوان معمولی، خطرات و اتفاقات زیادی را برای او به همراه دارد. او که توانایی های خود را بیشتر از هر ابر قهرمان دیگری می داند، برای اثبات آن به مرکز فرماندهی چهار شگفت انگیز می رود و ...
مرد عنکبوتی...قهرمان افسانه ای مارول، شخصیتی که صدها کمیک، ده ها اپیزود انیمیشن و چندین و چند فیلم سینمایی در مورد آن ساخته شده است و هر روز به تعداد آن ها افزوده می شود.
در سال 1962، استن لی (Stan Lee) طراح شخصیت افسانه ای مارول با کمک استیو دیتکو (Steve Ditko) انیماتور معروف آن زمان، شخصیتی را به دنیای ابر قهرمانان وارد کردند که این دنیا را برای همیشه تغییر داد. "پیتر پارکر" از ابتدا قهرمان نبود، هیچ توانایی خاصی هم نداشت؛ او تنها یک نوجوان گوشه گیر و دست و پا چلفتی بود که همیشه مورد تمسخر همکلاسی هایش قرار می گرفت؛ ولی یک عنکبوت برای همیشه زندگی او را تغییر داد. پیتر در کودکی یتیم شده بود و با عمو و زن عموی سالخورده‌اش که او را مثل فرزند خودشان بزرگ کرده و دوست می‌داشتند، زندگی می‌کرد. روزی او در یک آزمایشگاه توسط یک عنکبوت آغشته به مواد رادیو اکتیو گزیده شده و به طرز معجزه‌آسایی به نیروهای فوق‌بشری عنکبوت مانند دست می‌یابد و به همین دلیل نام مرد عنکبوتی (Spider Man) را برای خود بر می‌گزیند. پیتر ابتدا تصمیم می‌گیرد از توانایی‌های شگفت‌آورش در جهت کسب پول و شهرت استفاده کند؛ اما پس از آن که بی‌تفاوتی و بی‌مسئولیتی او در برابر محیط فاسد پیرامون به مرگ غم‌انگیز عمویش به دست یک سارق می‌انجامد، به اشتباه خود پی برده و سوگند می‌خورد تا پایان عمر از ستم دیدگان در مقابل زورگویان و جنایتکاران دفاع کند.
اسپایدرمن تمام قوانین مرسوم و کلیشه‌ای آن دوران را شکست و برخلاف ابرقهرمانان دیگر که همیشه و از هر نظر ایده‌آل و کامل بودند، در اغلب اوقات با مشکلات خانوادگی و اجتماعی مواجه بود و هیچ دل خوشی از قدرت‌های استثنایی‌اش نداشت . او مجبور بود مدام با بی‌پولی دست و پنجه نرم کند و برای پرداخت قبض خدمات، اجاره‌خانه و خرج بیمارستان زن عموی مهربانش، مشکل داشت! او حتی چندین و چند بار تصمیم گرفت حرفه ابرقهرمانی را کنار بگذارد اما همواره در لحظه آخر و با به یاد آوردن حرف‌های عمویش از این کار منصرف می‌شد تا به مردم کمک کند، مردمی که غالباً از او نفرت داشتند، زیرا "جیمز جونا جیمسون"، ناشر بداخلاق و خسیس روزنامه "دیلی بیوگل" با انتشار مقالاتی انتقادی، چهره‌ای خبیث و فرصت‌طلب از او در افکار عمومی ساخته بود. تمام موارد مذکور باعث شد تا خوانندگان به راحتی با اسپایدرمن همذات پنداری کنند. او با قهرمانان دیگر فرق داشت. او نه بیگانه‌ای شکست‌ناپذیر بود که از سیاره دیگری آمده باشد و نه میلیونری خوشگذران که با تجهیزات پیشرفته‌اش به جنگ تبهکاران شهر برود. او یکی از "ما" بود، یکی از مردم عادی کوچه و خیابان که همواره سعی داشت کاری را که درست است انجام دهد و اطرافیانش را از خود راضی نگه دارد، هر چند که گاهی اوقات مرتکب اشتباه می‌شد و حسابی گند می‌زد! از آن زمان تا به حال پیتر از هر نظر بزرگ‌تر شده است. او به دانشگاه راه یافته، فارغ‌التحصیل شده، تراژدی‌های بی‌شماری را پشت سر گذاشته و همواره سعی کرده تا در زندگی شخصی‌اش به ثبات و آرامش دست یابد. با این همه، جوهره وجودی و خصوصیات اخلاقی اسپایدرمن که پیش تر به آن‌ها اشاره شد تا حد زیادی دست نخورده باقی‌مانده و می‌توان با اطمینان ادعا کرد که او تا ابد مجبور است با چالش‌هایی ریز و درشت دست و پنجه نرم کند، اما مطمئناً بر تمام آن‌ها فایق خواهد آمد، برای این که او بیش از هرکس دیگری می‌داند که:
"قدرت زیاد، مسئولیت زیادی به همراه دارد".
شخصیت مرد عنکبوتی از ابتدای پیدایش و در طول این سال ها در بیش از800 کمیک حضور داشته که در بیش از 700 تای آن ها، مرد عنکبوتی قهرمان اصلی داستان است. گروه ایران کمیک به عنوان بزرگترین مرجع داستان های مصور به زبان زیبای پارسی، قصد دارد برای اولین بار در ایران مجموعه کامل این سری را به خوانندگان محترم عرضه کند. این کمیک، اولین شماره از این سری است که در سال 1962 منتشر شده است.

--------------------

مرد عنکبوتی 2

https://cafebazaar.ir/app/ir.irancomic.spm002/?l=fa

--------------------

logo-enamad logo-samandehi