ماسک
+۲۰۰ هزار
نصب فعال
پزشکی
دسته
۲۷ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

در ماسک شما هم می‌توانید نقشهٔ ابتلا به کرونا را در کشور، شهر و محل زندگی‌تان ببینید و از مناطق آلوده دوری کنید، هم می‌توانید با پاسخ منظم به سوالات اپلیکیشن احتمال ابتلای خودتان به کرونا را بسنجید، و هم اگر بدون این‌که بدانید با مبتلایان کرونا در تماس بوده‌اید مطلع شوید، تا بتوانید احتیاط بیشتری برای مبتلا نکردن دیگران کنید.

 

سازندگان «ماسک» چه کسانی‌اند؟

ما تیمی از استادان، دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه‌های صنعتی شریف، شهید بهشتی و امیرکبیر هستیم که بلافاصله پس از تأیید ورود کرونا به ایران تصمیم گرفتیم به صورت داوطلبانه و بدون انگیزه‌های تجاری، به یاری هم‌وطنانمان بیاییم و در هماهنگی با مرکز مبارزه با بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت و جمعی از متخصصان برجستهٔ علوم پزشکی و اپیدمیولوژی و با بهره‌گیری از تجارب سایر کشورها گامی در جهت کنترل شیوع کرونا و کاهش قربانیانش در ایران برداریم.

 

چه هدفی داریم؟

هدف ما کمک به شهروندان ایران و نظام سلامت برای کاهش قربانیان آن در ایران از طریق آگاهی‌افزایی و فراهم کردن نقشهٔ ابتلا در ایران است. مثلاً  اگر یکی از افرادی که شما در دوهفتهٔ اخیر با آن‌ها تماس نزدیک (ارتباط رودررو به فاصلهٔ کمتر از دو متر یا تماس با وسایل مشترک) داشته‌اید مبتلا به کرونا شود، لازم است شما هم در سریع‌ترین زمان مطلع شوید. بعد از اطلاع، شما می‌توانید تماس‌تان با دیگران، به‌خصوص سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌‌ای را قطع کنید، حتی‌الامکان خود را قرنطینهٔ خانگی کنید و به محض بروز علایم نظام سلامت و درمان را مطلع کنید. با این کار می‌توان از مبتلا شدن هزاران نفر و مرگ صدها نفر پیشگیری کرد.

 

چه فایده‌ای دارد؟

بر اساس تجربه‌های موفق جوامع دیگر رصد تماس‌های نزدیک و آگاهی‌بخشی به افرادی که با بیماران کرونا تماس نزدیک داشته‌اند از موثرترین روش‌های کنترل شیوع کرونا است. این کار جزء الزامات سازمان‌ بهداشت جهانی (WHO) و سایر سازمان‌های بین‌المللی بهداشتی برای کشورها هم هست. اپلیکیشن‌های مشابه در کشورهایی مثل چین و کرهٔ جنوبی نقشی‌ تعیین‌کننده در کاهش قربانیان کرونا داشته اند. هر چه تعداد بیشتری از شهروندان از این اپلیکیشن استفاده کنند، اولا تصویر دقیق‌تری از نقشهٔ ابتلا در کشور خواهیم داشت و ثانیا به میزان بیشتری می‌شود از شیوع کرونا و شمار قربانیانش کاست.

 

چگونه از اطلاعات هویتی من حفاظت می‌شود؟

حفظ حریم شخصی کاربران جز خط قرمزهای ما است. ماسک نسبت به محرمانه ماندن و صیانت از داده‌های شما تعهد سخت‌گیرانه‌ای دارد، صرفا به مکان گوشی شما و اطلاعاتی که خودتان می‌دهید دسترسی دارد و اجازهٔ دسترسی به بقیهٔ اطلاعات گوشی شما را ندارد. همین اطلاعاتی که می‌دهید هم کاملا محرمانه می‌ماند و کمیته‌ای متشکل از نمایندگان تعدادی از معتبرترین نهادهای تخصصی و علمی و مستقل کشور و نمایندگان چند خیریهٔ معتبر بر محرمانگی داده‌های شما نظارت می‌کنند.

 

آیا باید شماره موبایلم را ثبت کنم؟

خیر، ثبت شماره تلفن همراه ضرورتی ندارد و می‌توانید از قسمت‌های مختلف «ماسک» نظیر نقشه‌ها و اطلاع‌رسانی استفاده کنید. اما در تلاشیم با هماهنگی وزارت بهداشت، از بیماران مبتلا به کرونا بخواهیم شماره تماس افرادی که در دو هفتهٔ قبل بیماری تماس نزدیک داشته‌اند را دریافت کنیم. در این صورت اگر شماره موبایل شما در فهرست افرادی بود که با یک بیمار کرونا تماس نزدیک داشته‌اند، «ماسک» به شما اطلاع می‌دهد.

 

آیا «ماسک» از موقعیت جغرافیایی من استفاده می‌کند؟

ماسک هیچ کاری را بدون اجازهٔ شما انجام نمی‌دهد. اگر اجازهٔ ثبت موقعیت جغرافیایی خود را بدهید، اگر مشخص شود در همان زمان یک بیمار کرونا در همان محل حضور داشته، ماسک می‌تواند این موضوع را به شما اطلاع دهد.

در رسانه‌ها

رسانه چیکاو - اپلیکیشن ماسک ؛ همه مردم در برابر کرونا

رسانه چیکاو – با شیوع کرونا از تمامی امکانات و فعالیت ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده می شود. توسعه دهندگان نیز برنامه ها و اپلیکیشن های آموزشی و آماری متعددی برای کاربران منتشر کرده اند. یکی از این برنامه ها، اپلیکیشن ماسک است که با فراهم آوردن امکانات عالی گامی مهم در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برداشته است. همراه رسانه چیکاو باشید تا به بررسی اپلیکیشن ماسک بپردازیم.

معرفی اپلیکیشن ماسک - نمایش آمار مبتلایان همراه با تست سنجش کرونا

این روزها تمامی ارگان ها در حال کمک رسانی و رفع مشکلات مربوط به کرونا هستند ، در این بین جمعی از توسعه دهندگان تحصیل کرده و متخصص کشور با ساخت برنامه ماسک کمک بزرگی به شناسایی مناطق آلوده به ویروس کرونا و پایش سلامتی افراد برای جلوگیری از گسترش ویروس کرده اند

معرفی ویدیویی و متنی اپلیکیشن ماسک : پویش مردمی علیه کرونا

این روزها ویروس کرونا دنیا را فراگرفته و متاسفانه مدتی هم می‌شود که در کشور عزیزمان ایران، دیده شده است. امروز قصد داریم به معرفی اپلیکیشن ماسک بپردازیم. اپلیکیشنی که در واقع یک پویش مردمی علیه کرونا بوده و آمده تا جلوی این بیماری را بگیرد. با کاوشا همراه باشید.

بررسی و مقایسه اپلیکیشن ماسک در زینسی

هدف اصلی جهت ساخت اپلیکیشن ماسک کمک به شهروندان ایران و نظام سلامت برای کاهش قربانیان آن در ایران از طریق آگاهی‌افزایی و فراهم کردن نقشهٔ ابتلا در ایران است.

نظرات کاربران

kimia
۱۴۰۰/۰۴/۰۳
نمی خواید رنگ بندی ها رو بروز کنید
عباس هاجری
۱۴۰۰/۰۳/۲۲
سلام دو ستاره میدم چون آمارش دقیق هست ولی متاسفانه دیر به دیر بروز میشه و الانم یکهفته ست صفحه آمارش قطع شده .
سعید
۱۴۰۰/۰۳/۲۱
چند روزه کلن تعطیل شده
سیدعباس داعی
۱۴۰۰/۰۲/۱۷
نفشه کامل محل سکونت و معرفی مراکز بهداشتی نزدیک باز نمیکنه
احمد
۱۴۰۰/۰۲/۱۴
عدم ارائه بخشی از اطلاعاتی که در وب سایت ارائه می شود
alishan
۱۴۰۰/۰۲/۱۴
افتضاه
mehran.kalbassi
۱۴۰۰/۰۴/۱۵
فایده نداره چون وارد میشی بجز مجددا سعی کنید چیز دیگری نصیبت نمیشه
مصطفی
۱۴۰۰/۰۳/۲۲
خراب کردید که
ناشناس
۱۴۰۰/۰۳/۲۱
به چه دلیل اطلاعات بروز نیست
الیار
۱۴۰۰/۰۲/۱۴
اصلا بروز نیست و با سیاست تنظیم میشه نه کرونا
مجتبیAFG
۱۴۰۰/۰۴/۰۳
لطفاً وضعیت رنگ بندی شهر هارو بروزرسانی کنید ممنون
S_D_H
۱۴۰۰/۰۳/۲۲
سلام چرا دیگه تعداد مبتلایان و درمان شده ها نیست؟؟؟
امیر
۱۴۰۰/۰۳/۲۱
چند روز که امار رو نمیداد الانم کلا قطع شده.