سوره الرحمن صوتی

سوره الرحمن صوتی

نسخه ۱۰.۰.۰.۰
۱۰
هزار
نصب فعال
مذهبی
دسته
۲۳
مگابایت
حجم

سوره الرحمن صوتی با صدای عبدالباسط، پرهیزگار، محمد جبرییل و همراه با ترجمه صوتی هدایت فر. با ظاهری مدرن، بدون نیاز به اینترنت با اسکرول ( پیمایش ) خودکار و همراه با تم شب. بر اساس برخی روایات اگر کسی سوره الرحمن را قرائت کند، خداوند توفیق شکرگزاری به او می‎دهد و اگر در آن روز یا شب از دنیا برود شهید محسوب می‎‌شود.


 


 


‏امکانات:


- بدون نیاز به اینترنت


- سوره الرحمن با صدای عبدالباسط، پرهیزگار، محمد جبرییل و همراه با ترجمه صوتی هدایت فر


- همراه با ترجمه صوتی سوره الرحمن


- گرافیک زیبا و مدرن


- اسکرول ( پیمایش ) خودکار


- قابلیت شروع سوره الرحمن از هر بخشی


- بزرگنمایی و کوچک نمایی متن سوره الرحمن


- دارای هفت نوع فونت عربی زیبا


- قابلیت مخفی سازی ترجمه اپلیکیشن سوره الرحمن


- همراه با راهنما


لطفا با نظراتتون بهمون انرژی بدید ❤️


 


سوره الرحمن ملقب به عروس قرآن، پنجاه و پنجمین سوره قرآن است که در جزء ۲۷ جای گرفته است. نام سوره که یکی از نام‌های الهی است، از کلمه آغازین آن گرفته شده است. درباره مکی یا مدنی بودن این سوره اختلاف است.


سوره الرحمن مجموعه‎ای از نعمت‎های خدا در دنیا و آخرت را برمی‌شمرد. همچنین در این سوره به برپایی قیامت و ویژگی‌های آن و چگونگی حسابرسی اعمال بیان شده است. خداوند در این سوره پس از ذکر هر نعمتی، از بندگان خود با آیه «فَبأَیِّ آلاءِ رَبِّکُما تُکَذِّبانِ: پس كدام‌يک از نعمت‌هاى پروردگارتان را منكريد؟» اقرار می‎گیرد. این آیه ۳۱ مرتبه در سوره تکرار شده است. در روایتی از امام صادق(ع) نقل شده است پس از این آیه، عبارت «لا بِشَيْءٍ مِنْ الائِكَ رَبِّ اُكَذِّبُ: پروردگارا هیچ‌یک از نعمت‌های تو را انکار نمی‌کنم» خوانده شود.


 


فضیلت سوره الرحمن


بر اساس برخی روایات اگر کسی سوره الرحمن را قرائت کند، خداوند توفیق شکرگزاری به او می‎دهد و اگر در آن روز یا شب از دنیا برود شهید محسوب می‎‌شود. سوره الرحمن در ایران در مجالس فاتحه‌خوانی قرائت می‌شود؛ در حالی که در پاکستان پیش از شروع مراسم عروسی تلاوت می‌شود. در ادبیات عامه مردم ایران تعبیر "فلانی بوی الرحمانش بلند شده" برای کسی به کار می‌رود که زمان مرگش نزدیک است.


 


‏-----------------------------------------


برچسب ها : سوره الرحمن با صدای محمد جبرییل, سوره الرحمن با ترجمه فارسی ، سوره الرحمن عبدالباسط ,اپلیکیشن سوره الرحمن

logo-enamad logo-samandehi