اطلس شناسایی علفهای هرز

اطلس شناسایی علفهای هرز

نسخه v۵.۰
۲۰۰
نصب فعال
آموزش
دسته
۲۵
مگابایت
حجم

گستردگی جنس و گونه های مختلف گیاهان باعث شده است که شناسایی آنان کاری سخت و تخصصی باشد که از عهده هر کسی خارج است، از طرف دیگر ضرورت شناسایی علفهای هرز در مزارع جهت فراهم نمودن بهترین شرایط مبارزه با آن کاری الزامی و واجب میباشد که علاوه بر افزایش راندمان محصولات کشاورزی ، باعث حفظ و تعادل گونه های گیاهیی موجود در اقلیم های مختلف میشود.


متاسفانه کمبود منابع در زمینه شناسایی علفهای هرز ، مخصوصا در کشورمان امری بدیهی است که علاوه بر اینکه باعث فقر دانش اغلب دانشجویان رشته کشاورزی مخصوصا گرایش علف های هرز شده است ، گریبان بسیاری از کشاورزان را نیز به دلیل عدم شناخت اصولی علف هرز گرفته است.این مجموعه با تفکر برطرف کردن این موارد حتی به صورت جزیی شکل گرفته است و امید میرود با حمایت شما عزیزان و آپدیتهای مداوم به زودی به عنوان یکی از منابع سهل الوصول هر کشاورز و دانشجویی قرار بگیرد.


تاکنون در این مجموعه حدود 300 علف هرز به همراه توضیحات مختصر در مورد هر کدام از علفهای هرز قرار داده شده است. همچنین حدود 700 تصویر نیز برای افزایش بهره وری آموزشی در مجموعه گنجانده شده است.


از قابلیتهای دیگر نرم افزار امکان :


جستجوی قوی


ایجاد لیست علاقه مندیها


تماس با ما از طریق ایمیل و گروه تلگرام


 


هیچ کاری بی نقص نیست ، اما سعی ما بر این است که تا جایه ممکن ایرادات را به حداقل و بهره وری را افزایش دهیم و این امر میسر نخواهد شد مگر با حمایت شما عزیزان ، پس از شما میخواهیم تا در ارایه آپدیتها مارا یاری کنید و هر گونه اطلاعی از گیاه یا علف هرزی داشتید اطلاعات آن را در  گروه تلگرام برای ما بفرستید تا با نام شما به صورت واترمارک بر روی عکس در نرم افزار گنجانده شود.


با تشکر


منابع :


کتاب ::


Weed Identification And Control Guide  


نویسندگان


Susan Donaldson
Gayle Bowers
:


کتاب :


شناسایی گیاهان مرتعی تالیف مینا ربیعی


کتاب :


علفهاي هرز و كنترل آنها نوشته  فرشاد ابراهيم پور – جواد يوسفي


سایتهای


https://www.google.com/search?q=%D8%B9%DA%A9%D8%B3+%D8%B9%D9%84%D9%81%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D9%87%D8%B1%D8%B2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwirgYT85_HKAhXkCJoKHVDDB7sQsAQIGg&biw=1024&bih=618


http://www.sarafraz-hezarmasjed.blogfa.com/post-726.aspx

logo-enamad logo-samandehi