زیارت امین الله صوتی و متنی

زیارت امین الله صوتی و متنی

نسخه ۳.۱
۱
هزار
نصب فعال
مذهبی
دسته
۱۲
مگابایت
حجم

نرم افزار صوتی زیارت امین الله


مؤلف کتاب «صحيفهٔ مهديه» مي نويسد:


زیارت  (امین الله) را به چند جهت  آوردیم:


1-در روایتی از امام باقر عليه السلام آمده است که آن حضرت فرمودند:


این کلام و این دعا (زیارت امین الله) را هر یک از شیعیان ما نزد قبر امیر مومنان یا یکی از امامان علیهم السلام بخواند ، به طور حتم و بی شک ، دعایش در صندوقچه ای از نور بالا می رود و تسلیم قائم آل محمد ارواحنا فداه میشود....


2-این زیارت از زیاراتی است که حضرت مهدی صلوات الله علیه آن را خوانده است ؛ چنان که در جریان شرفیابی حاج علی بغدادی خدمت آن حضرت آمده است.


3-امام زمان ارواحنا فداه در جریان دیدار حاج علی بغدادی ، تصریح و تأکید فرمودند که : این زیارت از برترین زیارت هاست.


نکته مهمی که از آن جریان استفاده می شود این است که این زیارت ، جزو زیارت های جامعه و عمومی امامان است و در تمام حرم های اهل بیت علیهم السلام می توان خواند ؛ چنان که آن حضرت این زیارت را در حرم امام کاظم و امام جواد علیهم السلام در شهر کاظمین خواندند. البته ، این نکته در روایت امام باقر عليه السلام نیز ، به صراحت بیان شده است.


مرحوم محدث قمی می فرماید: این زیارت دارای اعتباری کامل است ، و در تمام کتاب های ادعیه و زیارات آمده است.


علامه مجلسی رحمه الله این زیارت را بهترین زیارت ها از نظر متن و سند می شمارد ؛ وی می افزاید : شایسته است در تمام حرم های مطهر و مقدس خوانده شود ؛ چنان که با سند های معتبر از جابر از امام باقر عليه السلام روایت شده است که فرمود:


امام سجاد عليه السلام به زیارت قبر مطهر امیر مومنان عليه السلام رفت و نزد قبر ایستاد و گریست و قرائت نمود:


سلام بر تو ، ای امانت دار خداوند در زمینش، و حجت او بر بندگانش ؛ (سلام بر تو ، ای فرمانروای مومنان) گواهی می دهم که شما به طور کامل در راه خدا جهاد کردی و حقش را ادا فرمودی ؛ به کتاب خدا عمل نمودی ، و از سنت های پیامبر –درود خدا بر او و آل او – پیروی کردی ؛ تا آن که خداوند تعالی ، شما را به جوارش فرا خواند ، و با اختیار و انتخابش شما را از این دنیا به سوی خود برد ؛ و با وجودی که حجت های رسایی بر تمام آفریدگان داشتی ، باز هم حجت را بر دشمنانت تمام کرد.


 

logo-enamad logo-samandehi