احکام مسجد

احکام مسجد

نسخه ۱.۰
۲۰۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۶۹۳
کیلوبایت
حجم

بسم الله الرحمن الرحیم


آنچه در اين برنامه به صورت مساله يا استفتاء بدون علامت، آورده شده مطابق با فتواى امام خمينى است.

فتواى ساير مراجع بزرگوار با ذکر نام مشخص شده است.


مسجد پايگاه پيوند انسان و الله، و مرکز ارتباط‏ انسانهاى مؤمن است. مساجد، خانه‏ هاى خدا و خلق ‏خداست که در کوير ظلم و ظلمت‏ سرپناه بشريت‏ مظلوم در برابر طوفان جهل و جور و آزمندى ‏محسوب می ‏شود. انسان‏هاى دور مانده از وطن اصلی در غربت زندگى، سايبانى با صفاتر و خانه‏اى زيباتر از مساجد پيدا نمى‏ کنند.

مساجد، جايگاه عبادت است و عبادت حرکت قرب‏ جويانه انسان به سوى آستان قدس ربوبى. ساختن ‏مسجد، تعمير و نگهدارى آن، حضور در مساجد، مديريت و امامت و مسائل مالى و بهداشت و نظافت‏ مساجد، همه بايد متناسب با اهداف الهى و بر اساس‏ رهنمودهاى قرآن و اهل بيت عليهم السلام باشد، تا اين شبکه‏ گسترده و سراسرى ارتباط زمين و آسمان و نقطه ‏هاى ‏پيوند مؤمنان جامعه را به سوى اهداف عالى الهى ‏پيش برد و نقش مسجد با انتظار اسلام از آن‏ هماهنگ شود.

فقهاى بزرگوار اسلام از صدر تاريخ ‏امامت، در کشف و بيان قوانين الهى در رابطه با ابعاد گوناگون زندگى از جمله مسائل مسجد، تلاش فراوان‏ کرده و با تکيه بر منابع دينى وظيفه امت را روشن‏ ساخته.

شناخت وظيفه مؤمنان نسبت ‏به مسائل‏ گوناگون مساجد يکى از حوزه‏ هاى اجتهاد و پژوهش‏ علمى فقهاى بزرگوار بوده که در اين زمينه به صدها مساله فقهى پاسخ گفته‏ اند.

لطفا پیشنهادات و اشکالات خود از این برنامه را ارسال نمایید


التماس دعا

logo-enamad logo-samandehi