علی (ع) صدای عدالت انسانی جرج جرداق

علی (ع) صدای عدالت انسانی جرج جرداق

نسخه ۱.۰
نصب از بازار
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
۲۰۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۵
مگابایت
حجم

این کتاب را نيم‌ قرن پيش، پژوهشگر مسيحي لبناني به نام جورج سجعان جرداق، تاليف و در بيروت منتشر كرد.


نشر اين كتاب با استقبال عجيبي در سراسر جهان اسلام روبرو شد و شخصيت‌هاي برجسته‌اي از علماي اسلام  با ارسال پيام و نامه، جرداق را مورد حمايت، تشويق و تاييد قرار دادند.


به طور مثال علامه بزرگوار «سید موسی آل بحرالعلوم» در نامه ای که به امر آیت الله بروجردی به مولف فرستاد می نویسد: من تحسین و تقدیر بی نهایت ایشان را نسبت به این کتاب، تاکنون درباره هیچ کتاب دیگری نشنیده بودم . . . و اگر دست حضرت معظم له ارتعاش نداشت، بسیار مایل بودند که نامه ای با خط خود، برای شما مرقوم دارند . . .


 


و آیت الله حکیم نیز در نامه ای به مؤلف، می نویسند: این کتاب از جهاتی مرا وادار به تعجب و تحسین نمود. ولی به نظر من مهمترین و دقیق ترین آن جهات، جنبه مراعات عدل و انصاف است که سراسر کتاب را فرا گرفته است.


 


و علامه محمدتقی جعفری در این باره می نویسد: . . . اگر کسانی باشند که می خواهند معمای انسان - جامعه را کشف کنند، باید این کتاب را مدرک تحقیق خود قرار دهند.


 


مقام معظم رهبری نیز در دیداری با جرج جرداق در طی سفر وی به ایران از ایشان تقدیر کردند و فرمودند: من به عنوان یک فرزند امیرالمؤمنین از شما تشکر می‌کنم.


 


اين كتاب به بررسي شخصيت‌ جهانی و عظمت افكار انسانی و چگونگی ديدگاه‌های امام علی (ع)‌ درباره عدالت اجتماعی و اقتصادی و روش آزادگی در حكومت و رفتار با مردم اختصاص دارد.


نكته‌اي كه بلنداي فكر و تواضع كم ‌نظير جورج جرداق را نشان مي‌دهد اين است كه وي با وجود همه كوششي كه در تهيه و تاليف كتاب و در مراجعه به مدارك و مآخذ اصيل اسلامي كرده، در يكي از نامه‌هاي خود مي‌نويسد كه هرگز نتوانسته است بر وظيفه خود در قبال عظمت علي ابن‌ابيطالب‌ (ع)‌ و معرفي آن حضرت به جهانيان، آن طور كه بايد عمل كند.


1- جلد اول: امام علي(ع) و حقوق بشر


2. جلد دوم: امام علي(ع) و انقلاب فرانسه


3. جلد سوم: مقایسه ای بین امام علي(ع) و سقراط


4. جلد چهارم: امام علي(ع) و عصر او


5. جلد پنجم: امام علي(ع) و قوميت عربي


 


برای اولین بار در بازار


امکانات برنامه:


قابلیت جستجو در عناوین فهرست


امکان تغییر قلم به فونتهای مختلف


امکان تغییر اندازه قلم متن


امکان ذخیره کردن مطالب در لیست علاقه مندی ها


حالت مطالعه در شب 


امکان به اشتراک گذاری مطلب


امکان کپی کردن مطالب


تنظیم روشن ماندن صفحه برای مطالعه راحت تر


قابلیت ذخیره شدن محل آخرین مطالعه


پشتیبانی از اندروید 4 به بالا

logo-enamad logo-samandehi