زیارت حضرت نرجس خاتون(س)+صوت

زیارت حضرت نرجس خاتون(س)+صوت

نسخه v۳.۰
۱
هزار
نصب فعال
مذهبی
دسته
۷
مگابایت
حجم

امکانات این برنامه :


✔متن و ترجمه و صوت زیبا (دلنشین و آرامبخش)


✔گرافیک بسیار خوب وزیبا وروان آن{عکسها را ببینید )


✔تنظیمات : رنگ قلم، انواع قلم ، اندازه قلم ، فاصله بین خطوط


✔جستجو و علاقه مندیها


امیدوارم از این زیارت دلنشین لذت ببرید و مارا نیز از دعای خیرتان فراموش نکنید.


آیت الله مجتهدی(ره) در درس اخلاقشان فرمود:


بهترین وسیلۀ رسیدن به خـدا، اهـل بـیت(ع) هستند.


بـه حضرت نرجس خاتون، مادر امام زمان(ع) متوسّل شوید. ایشان چون مادر ولیّ وقـت ما هستند،


مادر امام زمان (علیه السلام) نرجس خاتون دختر یوشعا پسر قیصر روم از نسل شمعون یكى از حواریین حضرت عیسى (علیه السلام) است كه به دنبال یك سلسله وقایع معجزه آسا از روم به سامرّا مى آید و سپس به افتخار همسرى امام عسكرى (علیه السلام) نایل مى گردد.


وى در زمـان امـام حـسن عسکرى (ع) دار فانى را وداع گفت . (۳۰۵) قبر او در سامرّا پشت قبر آن حضرت است .


زیـارتـنـامـه اى کـه بـراى ایـن بـانـو ثـبـت شده است حکایت از بلندى مرتبه و عظمت شاءن این بـانـوى بـزرگ دارد. تـرجـمـه بعضى ازقسمتهای این زیارتنامه که سیّد بن طاووس در مصباح الزائر نقل کرده بدین شرح است :


(… سـلام بـر تـو اى صـدیـقـه طـاهـره ، سـلام بـر تو اى شبیه ما در موسى واى دختر حوّارى حـضـرت عیسى و سلام بر تو اى پرهیز کار پاکیزه ، سلام بر تو اى راضیه مرضیه ، سلام بـر تـو اى وصـف شـده درانـجـیل و خطبه ازدواج خوانده شده به وسیله روح الامین .


واى کسى که پـیـامـبـر در وصـلت فـرزنـدش بـا تو رغبت کرد… سلام بر تو و بر روح و بدن پاکیزه ات شهادت مى دهم که کفالت را بخوبى انجام دادى و امانت را ادا کردى و در راه رضاى خدا کوشش و صـبـر نـمـودى و سـرّ خـدا را حفظ و ولىّ خدا را حمل کردى و در حفظ حجت خدا، نهایت سعى خود را نـمـودى و در وصـلت نـمـودن با فرزند رسول خدا رغبت کردى در حالى که به حق آنها عارف و بـه صـدقشان معتقد و به شاءن ومنزلتشان بینا و بر آنها مشفق و برگزیده هدایتشان بودى .


شهادت مى دهم که عمر خود را با بینش صحیح گذراندى و به صالحان اقتدا کردى و راضىّ و مـرضـىّ و پـرهـیـز کـار و پـاک دنیا را وداع نمودى ، خداوند از تو راضى باد و تو را راضى بگرداند و بهشت را جایگاه تو قرار دهد و….(۳۰۶))


فقرات بالا بخوبى نشان از عظمت شاءن این بانو دارد. رضوان الله علیها


آیت‌الله مجتهدی در درس اخلاقشان فرمودند:
بهترین وسیله رسیدن به خدا اهل بیت هستند. چهل سال پیش من گرفتاری داشتم، یکی از اولیا خدا در کربلا به من فرمودند: «به حضرت نرجس خاتون مادر امام زمان متوسل شوید.


انشالله فیض ببرید وحاجت روا شوید.


التمااااااااااس دعا


منابع:تبیان اهل البیت   علما وعرفا   بحارالانوار

logo-enamad logo-samandehi