سوپر کنترا

سوپر کنترا

نسخه ۱
نصب از بازار
۲۰۰۰ تومان
+۱۰
نصب فعال
اکشن
دسته
۱
مگابایت
حجم

نزدیک به سی سال پیش، دنیای بازی‌های رایانه‌ای شاهد به‌وجود آمدن بازی‌هایی بود که هنوز هم در خاطره‌ی بازی‌کننده‌های قدیمی باقی مانده‌اند. بازی‌هایی که پس از این مدت‌ هم تجربه‌ی آن‌ها می‌تواند برای بسیاری از ما هیجان‌انگیز باشد. در آن سال‌ها بازی‌ها قالبا تحت تاثیر صنعت سینمای وقت قرار داشتند؛ به همین خاطر هم سبک بازی‌های اکشن مورد استقبال گسترده‌ی بازی‌کننده‌ها قرار می‌گرفت.


از جمله‌ی این بازی‌های اکشن می‌توان به عنوان «کنترا» (Contra) اشاره کرد. یک بازی اکشن آرکیدی که در سال ۱۹۸۷ میلادی برای پلتفرم MSX2 منتشر شد. کنترا یک بازی ۸ بیتی بود که بازی‌کننده‌‌ها را با ویژگی‌های تصادفی بسیار زیادی مواجه می‌کرد. روند مراحل به شکل ثابتی دنبال می‌شد، اما آیتم‌هایی که در محیط پیش‌روی بازی‌کننده‌ها قرار می‌گرفت، تصادفی بودند و بازی‌کننده‌ها نمی‌توانستند جای آن‌ها را پیش‌بینی کنند. این ویژگی جالب توجه کنترا باعث شد تا این عنوان روند‌ بازی بسیار سختی پیدا کند و چالش‌های بیش‌تری را پیش‌روی کاربران قرار دهد.


بازی کنترا در قسمت روند بازی (GamePlay) هم ویژگی‌های جالب توجهی داشت. این بازی درحالی که روندی کاملا دوبعدی داشت، بازی‌کننده‌ها را با ویژگی‌های جالبی، غافلگیر می‌کرد. از جمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توان به حالت شبیه به سه‌بعدی بازی اشاره کرد. در این حالت قهرمان بازی پشت به دروبین قرار می‌گرفت و در همان محیط دو بعدی به شکلی با دشمنان مبارزه می‌کرد که حس حضور در فضایی سه‌بعدی به بازی‌کننده القا می‌شد. در این حالت صفحه حرکت نمی‌کرد و تنها قهرمان بازی را می‌شد به چپ و راست حرکت داد تا دشمنان را از بین ببرد و بتواند از تیرهای آن‌ها جان سالم به‌در ببرد.


کنترا دارای ویژگی‌های جالبی است که اگر این بازی را همین حالا هم تجربه کنید، تحت ‌تاثیر قرارتان می‌دهد. عنوانی که احتمالا خیلی‌ها ‌علاقه دارند ‌نسخه‌ی بازی‌سازی شده‌اش را دوباره تجربه کنند.


لطفا قبل از خرید ، بازی  کونگ فو میکرو (نامیرا) را بصورت رایگان دانلود کرده تا از صحت عملکرد بازی توی گوشی خودتون مطمئن بشید.


قابلیت ها :
امکان سیو و لود بازی


بازی های دیگر را با کلیک روی نام  بیان سافت در بالای صفحه بیابید.