آزادسازی هفت چاکرای بدن+فیلم آموزشی

آزادسازی هفت چاکرای بدن+فیلم آموزشی

نسخه v۱.۰
+۱۰۰
نصب فعال
آموزش
دسته
۱
مگابایت
حجم


چاکرا‌ها سیستم‌های انرژی‌ای هستند که با بخش‌های مختلف بدن در ارتباطند و اطلاعات را به صورت انرژی به هم منتقل می‌کنند. درک چاکرا‌ها و متعادل نگه‌داشتن آن‌ها می‌تواند انواع مشکلات سلامتی و احساسی را بهبود ببخشد.


چاکراهای بدن
چاکرا کلمه‌ای سانسکریت است به معنی "چرخ". گفته می‌شود چاکرا چرخی از انرژی است که به دور محور خود می‌چرخد و می تواند به آرامی یا با سرعت گردش کند. چاکرا در رابطه با سطح انرژی سیستم بدن شما می‌چرخد.


امروزه برخی افراد بر این باورند که سلول‌های زنده انسان‌ها، حیوان‌ها و حتی گیاهان انرژی‌های منفی از خود ساطع می‌کنند. گروه‌هایی از بافت زنده نوعی نور از خود منتشر می‌کنند که در عکاسی کرلیان (انرژی الکتریکی را نشان می‌دهد) قابل رویت است. گروه‌های تخصصی از سلول‌ها که یک اندام خاص را می‌سازند، الگوهای انرژی منظم‌تری را نشان می‌دهند. این الگوهای انرژی با سیستم چاکرا در ارتباطند و بر عملکردهای خاص بدنی تاثیر می‌گذارند.این هفت چاکرا چه هستند؟
در اینجا به توضیح چگونگی آن‌ها، محلشان و اینکه شما چه می‌توانید انجام دهید تا آن‌ها را به خدمت بگیرید می‌پردازیم:


1- root chakra
اولین چاکرا، چاکرای اصلی است که با رنگ قرمز مرتبط است و در راس دنبالچه شما قرار دارد. چاکرای اصلی به روده بزرگ، راست روده (مقعد)، کلیه‌ها و غدد فوق کلیوی مربوط می‌شود. این چاکرا بر نیازهای اساسی شما برای زندگی مانند غذا و خانه تاثیر می‌گذارد.


2- The sacral chakra
چاکرای sacral ، چاکرای دوم است که با رنگ نارنجی نشان داده می‌شود و دو اینچ پایین‌تر از ناف قرار دارد. این چاکرا با دستگاه تناسلی (بیضه‌ها، رحم و تخمدان‌ها) و همچنین مثانه مرتبط است. چاکرای دوم محل قدرت خلاقیت، جنسی و احساسات شماست. مشکلاتی که به این چاکرا مربوط می‌شوند عبارتند از اختلالات باروری و جنسی، درد در ناحیه باسن، عدم تعادل احساسی و مشکلات در خلاقیت فرد !


مواد‌غذایی که به این چاکرا کمک می‌کنند دانه‌ها، آجیل و میوه‌ها و سبزیجات نارنجی رنگ مانند پرتقال، هویج و کدو حلوایی هستند.
مانترای چاکرای خاجی "وام" Vam است.


3- The solar plexus chakra
سومین چاکرا، چاکرای شبکه خورشیدی است که رنگ نمایانگر آن زرد می‌باشد و در محل ناف قرار دارد. این چاکرا با اندام‌های گوارشی (کبد، معده، کیسه صفرا، لوزالمعده، طحال و روده کوچک) در ارتباط است. چاکرای شبکه خورشیدی همچنین به هویت، عزت نفس، انگیزه، قدرت اراده و بلندپروازی مربوط است. مسائلی که به عدم تعادل این چاکرا ارتباط پیدا می‌کنند شامل نفخ، زخم معده، مشکلات کبدی، اختلالات غذایی، کند بودن و عدم اعتماد به نفس هستند.


 


تعادل چاکراها,درک چاکرا‌ها,سیستم چاکرا


4- The heart chakra
چاکرای قلب، چاکرای چهارم است که رنگش سبز بوده و در قفسه سینه واقع است. این چاکرا به قلب، بازو‌ها، ریه‌ها و غده تیموس مربوط می‌شود. علاوه بر این‌ها چاکرای قلب به احساسات عشق و محبت مربوط است. اختلال در این چاکرا می تواند مشکلات قلبی، تنفسی، آسم، آلرژی‌ها و ترس از صمیمیت به وجود بیاورد.


5- The throat chakra
چاکرای پنجم، چاکرای گلو است و رنگ آن آبی است و همان‌طور که از اسمش پیداست در حلق واقع است. این چاکرا به دهان، گلو، تیروئید، غده تیروئید و مری مرتبط است. چاکرای گلو رابطی بین قلب و ذهن ماست. مشکلاتی که به چاکرای گلو ربط دارد عبارتند از بیماری تیروئید، گلودردهای مکرر و مشکل داشتن در بیان احساسات.


 


6- The third eye
چشم سوم، چاکرای ششم بوده و رنگش نیلی است و در وسط پیشانی قرار دارد. چشم سوم با ذهن، غده هیپوفیز، چشم‌ها، هوش و بصیرت مرتبط بوده و مشکلاتی که به این چاکرا مرتبط می‌شوند


7- The crown chakra
چاکرای هفتم، چاکرای تاج سر است که رنگ آن بنفش می‌باشد. جایگاه این چاکرا در بالای سر است و به غده پینه‌آل یا صنوبری مربوط می شود که مرکز روح و روان ماست. اختلالات در چاکرای تاج سر عبارتند از مشکلات چرخه خواب و بیداری، مشکل در تفکر و احساس جدا بودن از جسم خود یا دیگران و ناراحتی‌های روانی.


با اینکه مواد غذایی بنفش رنگ مانند بادنجان می‌توانند این چاکرا را تغذیه کنند، چاکرای تاج سر با دیگر چاکراها در این زمینه که بیشتر حالتی "معنوی" دارد تا "مادی" متفاوت است. بنابراین، غذای حقیقی چاکرای تاج سر هوای تازه، نور خورشید و در طبیعت بودن است.
مانترای "اُم" برای این چاکرا هم استفاده می‌شود.


 


logo-enamad logo-samandehi