جمع‌آوری دادگان گفتاری دیپ‌ماین

جمع‌آوری دادگان گفتاری دیپ‌ماین

نسخه ۲.۰.۲
+۲ هزار
نصب فعال
آموزش
دسته
۴ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

دادگان استاندارد یکی از مهمترین پیش‌نیازهای تحقیقات در همه زمینه‌ها است. در زمینه پردازش گفتار نیز داشتن چنین دادگانی بسیار حیاتی است. متاسفانه دادگان استاندارد خوبی برای زبان فارسی وجود ندارد و علاوه‌بر این، دادگان‌های موجود برای زبان انگلیسی نیز یا هزینه زیادی دارند و یا اینکه به دلیل تحریم در دسترس ایرانیان قرار داده نمی‌شوند.

با توجه به این شرایط، مرحلهٔ دوم جمع‌آوری دادگان گفتاری توسط شرکت ژرف کاوان شریف (دیپ‌ماین) در حال انجام است. مرحلهٔ اول این پروژه در سال ۱۳۹۶ توسط آزمایشگاه پردازش گفتار دانشگاه صنعتی شریف انجام شد. هدف این پروژه جمع‌آوری یک دادگان استاندارد برای بازشناسی گفتار (تایپ گفتاری) و بازشناسی گوینده (رمز گفتاری) است و برای رسیدن به این هدف برنامهٔ جمع‌آوری دادگان گفتاری آماده شده است. در حال حاضر دو دادگان استاندارد برای بازشناسی گویندهٔ وابسته به متن وجود دارد که متعلق به شرکت‌های گوگل و مایکروسافت هستند. دادگان گوگل شامل بیش از صد هزار گوینده و دادگان مایکروسافت نیز بیش از بیست هزار گوینده دارند. امید است ما نیز با کمک شما هموطنان عزیز دادگانی با حداقل ده هزار گوینده جمع‌آوری کنیم.

شرکت در این پروژه زمان زیادی از شما نخواهد گرفت ولی کمک زیادی به محققین کشور و شرکت‌های فعال در این حوزه که به این دادگان نیاز دارند خواهد کرد. لطفاً ضمن مشارکت در این پروژه آن را نیز به آشنایان خود معرفی کنید تا شما هم قدمی برای کم کردن اثر این کمبود برداشته باشید. ما هم با ارائه سرویس‌های با کیفیت گفتاری مثل تایپ گفتاری به شما خدمت‌گزار خواهیم بود.

در صورت داشتن هرگونه سوال و درخواست در رابطه با پروژهٔ جمع‌آوری دادگان و مراحل آن، استفاده از برنامه و ... با ادمین پروژه در تلگرام با آی‌دی @spl_admin (شماره ۰۹۳۹۳۵۱۹۴۵۳)  در تلگرام و سروش مکاتبه کنید.


نظرات کاربران

متین
۱۳۹۸/۰۹/۲۵
سلام به همه دوستان بیایید، همه باهم در پیشرفت یک برنامه ایرانی کمک کنیم. شما هم به جمع ما بپیوند. ممنون از برنامه نویسان عزیز ایرانی😘
cc
۱۴۰۰/۰۲/۰۴
از همین فرصت استفاده و از دست اندر کاران تهیه این نرم افزار کمال تشکر را دارم.مفید دقیق و راهگشا
Mohammad
۱۴۰۰/۰۱/۲۶
فوق العاده
мск
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
کار ساده و جذابی باید انجام بدید. بیاید مشارکت کنید. من هنوز نتیجه رو ندیدم اما خیلی چیز جالبی خواهد شد.
ترابی
۱۳۹۹/۱۲/۱۴
عالی، حتما بزرگواران در این طرح شرکت کنند تا یک داده‌نگار ملی برای مصارف مختلف داشته باشیم.
رضا
۱۳۹۹/۱۲/۰۷
خیلی عالی
علی
۱۳۹۹/۱۲/۰۴
برنامه خوبیه
niloofar
۱۳۹۹/۱۱/۲۳
امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم.
ماهلین
۱۳۹۹/۱۱/۲۳
خوب است اما بعد از مدتی کار نمیدهد
محمد
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
برنامه عالی ولی خیلی کم امکان اشتباه داره
...
۱۳۹۹/۱۱/۰۸
عالی و کاربردی. برنامه تایپ صوتی شما عالیه و خطاش خیلی کمه
نیکا
۱۳۹۹/۱۱/۰۶
فقط در راستای پیشرفت به اپ ایرانی
Mahdi
۱۳۹۹/۱۱/۰۳
برنامه بسیار پیشرفته و کاربردی است.