روزنامه کرمان امروز

روزنامه کرمان امروز

نسخه ۱.۰
۱۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۴
مگابایت
حجم

روزنامه کرمان امروز پس از 20 سال انتشار منظم، امروز اولین نشریه ی محلی ای است که اقدام به راه اندازی نرم افزار آندروید کرده است.
امیدواریم که کرمانیان سرتاسر دنیا هر روز با اخبار و صفحات روزنامه کرمان امروز به روز شوند.

درباره ما:
کرمان امروز نتیجه و حاصل 30 سال روزنامه نگاری است. این نشریه که امروز 20 ساله شده ، بیست سال فرهنگ سازی و اطلاع رسانی را در کارنامه ی خود ثبت کرده است. کرمان امروز یکی از مردمی ترین نشریات کرمان است، چرا که هیچگاه قلم انتقاد را زمین نگذاشته و جوهرش را به نرخ روز رقیق نکرده است. یکی از دلایل این موفقیت، همکاری بین دو قشر با تجربه و جوان است که برآیند دو نسل هستند. یحیی فتح نجات صاحب امتیاز و مدیر مسوول ، محمد فتح نجات قائم مقام مدیر مسوول و حدود بیست نفر نویسنده دلسوز و ده نفر همکار فنی درستکار که هر روز در راه جامعه ای مترقی کوشش می کنند تا ما را به اهدافی که بر خود برگزیده ایم، نزدیک کند.
یحیی فتح نجات صاحب امتیاز و مدیر مسؤول نشریه کرمان امروز، روزنامه نگاری حرفه ای را در مکتب روزنامه اطلاعات با درک محضر استادانی چون جنابان آقایان حجتی کرمانی، حجت الاسلام و المسلمین دعایی و روانشاد باستانی پاریزی تجربه کرد و در سال 1374 بنا به توصیه و تشویق آقای سید جواد جعفری مدیر کل وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، انتشار روزنامه کرمان امروز را آغاز کرد.
بیست سال پیش تنها نشریات حدیث و فتح به صورت هفتگی منتشر می شدند و جای خالی نشریه ای که فرهنگ و هنر کرمان را نمایندگی کرده، از وارد شدن به منازعات جناحی پرهیز نماید، احساس می شد و لذا کرمان امروز با حضور جمعی از جوانان شاعر و نویسنده که از حمایت هنرمندان باتجربه تر برخوردار بودند با رویکرد فرهنگی- اجتماعی به جمع نشریات کرمان پیوست.
صفحات فرهنگی و ادبی کرمان امروز که به همت جمعی از شاعران و نویسندگان جوان تهیه می شد در بین مردم فرهنگ دوست کرمان طرفداران زیادی پیدا کرد و رفته رفته بر تعداد نویسندگان افتخاری کرمان امروز افزوده شد و بستر مناسبی برای پرورش روزنامه نگاران جوان فراهم آمد.
محمد فتح نجات فعالیت های روزنامه نگاری اش را از سال 1377 شروع کرد و دوسال پیاپی رتبه اول جشنواره مطبوعات سالهای 1377 و 1378 را از آن خود کرد و پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته پترولوژی، از سال 1387 در سمت قائم مقامی مدیرمسوول، مدیریت سازمان آگهی ها، امور مالی، نگهداری و ساخت سایت، نویسندگی در زمینه های طنز، سیاسی و اجتماعی در روزنامه کرمان امروز مشغول به فعالیت شد.
شاعران و نویسندگان نام آوری چون میرسیدعباس روح الامینی(چماه کوهبنانی)، احمد اسداللهی(شعله کرمانی)، روانشاد توحیدی(ارفع کرمانی)، روانشاد حمید مظهری(اشک کرمانی)، روانشاد بابایی(پیمان) با چاپ آثار خود در کرمان امروز بر وزن و اعتبار این نشریه افزودند و کرمان امروز به عنوان نماد فرهنگ و هنر کرمان جایگاه ویژه ای یافت.
جوانانی که 20 سال پیش به عنوان نوقلم در کرمان امروز قلم می زدند، امروزه خود هر یک به عنوان روزنامه نگاری معتبر شناخته می شوند و بعضی از آنها مدیر مسؤول یا سردبیر نشریاتی هستند که طی سالهای گذشته به جمع مطبوعات استان پیوسته اند.
کرمان امروز طی 20 سال گذشته، مثل هر نشریه ی دیگری فراز و فرود بسیار داشته ولی همواره از محبت و عشق مردم فرهنگ پرور کرمان برخوردار بوده است که انتشار بی وقفه این نشریه مردمی طی بیست سال گذشته، گواه روشنی بر این محبت بی شائبه و پایان ناپذیر است. محبتی که حتی تیغ بی رحم تکنولوژی های ارتباطی جدی هم نتوانسته، آسیبی به محبوبیت آن در نزد مردم کرمان وارد کند. چرا که انتشار کرمان امروز در سال 1374 با سرمایه ی مردمی آغاز شد که این نشریه را در مسیر تحقق آمال و آرمان های خود ارزیابی کردند و همواره نقش خود و هویت ملی خود را در آن به چشم دل دیدند و از حمایت آن دست نکشیدند. همکاری خانوادگی در کرمان امروز نیز پدیده ی جدیدی بود که انتشار بی وقفه ی این نشریه را مقدور ساخت و مدیریت خانم عفت حمیدی که ستون آرامش اداری بود.
اینک نسلی دیگر، مجهز به فن آوری های جدید به عرصه آمده تا بر تن آرمان های دیرینه ای که از نیاکان بزرگمان به ارث رسیده، جامه عمل بپوشد و سرافرازی این سرزمین مقدس و ملت سربلند آن را سبب شود که بی شک بدون یاری و معاضدت باشندگان این روزگار، گام برداشتن در ورطه ی خوفناک و خطیر روزنامه نگاری، عملی نخواهد بود و ما همچنان بر محبت و عشق بی شائبه شما عزیزانی که فرهنگ و تمدن را زیربنا و موتور محرکه ی هرگونه پیشرفتی می شناسید، چشم داریم و دغدغه های مقدس شما را برای سربلندی این آب و خاک اهورایی پاس می داریم و برای نیل به آرمان های دیرینه ای که از ژرفای تاریخ به ما رسیده است پا به پای ش

logo-enamad logo-samandehi