ویکی لایتنر

ویکی لایتنر

نسخه ۱.۷
۵
هزار
نصب فعال
آموزش
دسته
۹۷۶
کیلوبایت
حجم

به نام خدا


ویکی لایتنر 2 تا چند روز آینده رونمایی خواهد شد. در این نسخه شاهد تغییرات کلی و پایه ای در رابط کاربر و همچنین تجربه کاربری خواهید بود. لطفا منتظر باشید.


لطفا قبل از نصب برنامه، حتما نسخه نمایشی آن را بر روی دستگاه خود امتحان کنید تا از صحت عملکرد برنامه مطمئن شوید. در نسخه نمایشی امکان استفاده از مجموعه فلش کارتهای 504 واژه به رایگان فراهم شده است:
http://cafebazaar.ir/app/com.wikivajeh.wikileitnerdemo


جعبه لایتنر، یکی از موثرترین ابزارهای یادگیری و آموزش بر اساس تکرارهای منظم است که باعث سازماندهی و مدیریت حافظه شده و مطالب را از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت منتقل می کند.

با یادگیری به این شیوه، برای هر مطلب تنها به اندازه مورد نیاز وقت صرف خواهید نمود و تحولی شگرف در یادگیری شما ایجاد خواهد شد.

نرم افزار ویکی لایتنر، تمامی مراحل کار با جعبه لایتنر فیزیکی را شبیه سازی کرده و شما را از پیچیدگی های کار با آن رها می سازد.

هدف ویکی لایتنر آفرینش و انتشار جهانی مجموعه مطالب گوناگون در زمینه های مختلف به تمامی دنیاست.

این نرم افزار یک شبکه آموزش مجازی بر اساس روش لایتنر ایجاد می کند که با همکاری افراد داوطلب توسعه می یابد. هر کسی می‌تواند از محتویات غنی آن استفاده نموده و دیگران را در دانش خود سهیم نماید و یا مطالب سایرین را بهبود بخشد.

اطلاعات موجود در ویکی لایتنر به دو دسته خصوصی و عمومی تقسیم می شوند. کاربران می توانند بدون هیچ محدودیتی مطالب خصوصی جدید ایجاد کرده و آنها را به دلخواه خود تغییر دهند. هر فلش کارت می تواند علاوه بر متون سوال و جواب، حاوی مثال، صدا و تصویر نیز باشد.

ویکی لایتنر امکان ارتباط با کلیه لغتنامه های ویکی واژه را دارد و کاربر می تواند با استفاده از امکانات ویکی واژه، لغت های مورد نظر خود را به فلش کارت تبدیل کند.
http://www.wikivajeh.ir

راهنمای استفاده:
توضیحات کامل در رابطه با نحوه کار با برنامه و گرفتن ورودی از اکسل در راهنمای برنامه به آدرس زیر موجود است:
http://wikileitner.ir/help


* برای ایجاد خروجی CSV از طریق اکسل مراحل زیر را انجام دهید:


1- از کنترل پنل ویندوز به قسمت regional and language رفته و از بخش administrative گزینهchange system locale  را روی گزینه Persian تنظیم نمایبد و سیستم را restart کنید.


2- به فایل اکسل رفته و تمامی حروف "ی" را به " ي" تغییر دهید.


3- فایل اکسل را save as csv (comma delimited) نمایید.


4- فایل تولیدی را به گوشی منتقل کنید و روی مجموعه کارت مد نظر لمس طولانی کنید و گزینه وارد کردن csv را انتخاب کنید.


5- چنانچه ویکی لایتنر فایل csv را نشناخت یک بار گوشی خود را restart کنید.


* صفحه اصلی ویکی لایتنر از دو مخزن که در کنار هم قرار دارند، تشکیل شده است. مخزن سمت راست حاوی مجموعه کارتهای محلی و مخزن سمت چپ حاوی مجموعه کارتهای ابری است. برای مشاهده هر کدام از این مخازن می توانید صفحه را به سمت راست یا چپ بکشید.


* مخزن ابری مکانی است برای نمایش مجموعه کارتهای موجود بر روی سرور که امکان دانلود، مشاهده نظرات کاربران و جزئیات هر کدام از مجموعه ها را برای شما فراهم می کند.


* مخزن محلی مکانی است برای نگهداری و نمایش مجموعه کارتهایی که خودتان ساخته و یا دانلود کرده اید، و در حال فراگیری آنها هستید. با انتخاب هر کدام از مجموعه ها در این مخزن وارد فرآیند آموزش بر اساس روش لایتنر می شوید. همچنین می توانید بر روی مجموعه دلخواه لمس طولانی نموده تا شاهد تمامی انتخابهای ممکن بر روی آن مجموعه باشید.


* با انتخاب هر کدام از مجموعه کارتهای مخزن محلی شاهد لیستی از تمامی فلش کارتهایی که در مرحله یادگیری قرار دارند، خواهید بود. برای مشاهده سطوح مختلف لایتنر می توانید این صفحه را به سمت چپ بکشید.


* بعد از یادگیری هر کلمه، کلمه مربوطه از لیست یادگیری حذف می گردد و پس از گذشت یک روز، برای مرور مجدد، در سطح اول لایتنر نمایان می گردد.


* فلش کارتی که در سطح اول قرار دارد، در صورت مرور موفق، از این سطح حذف شده و پس از گذشت دو روز مجدداً در سطح دوم قابل مشاهده خواهد بود. به همین ترتیب زمان برای نمایش در سطوح بعدی دو برابر خواهد شد.


* در صورت مرور ناموفق هر کلمه، آن کلمه از سطح فعلی حذف شده و بنا به انتخاب کاربر در تنظیمات برنامه، به یک سطح پایین تر و یا به سطح اول منتقل می شود. برای مثال، مرور ناموفق کلمه ای که در سطح پنجم قرار دارد، در صورت انتقال به سطح چهارم، منجر به نمایش آن کلمه پس از گذشت هشت روز در این سطح خواهد شد.


* با انتخاب هر کدام از فلش کارتها در سطح یادگیری و یا سطوح دیگر، کلمه و معنای آن بهمراه مثال، صدا و یا تصویر احتمالی جهت آموزش و یا مرور نمایش داده می شوند.

در رسانه‌ها

ویکی لایتنر، مجموعه ای باارزش از فلش کارت ها

ویکی لایتنر مجموعه ی ارزشمندی از بهترین کتاب های آموزشی را برای شما به صورت فلش کارت درآورده و کار را برای شما آسان کرده است. فلش کارت های آماده برای دانلود ویکی لایتنر عمدتا از کتاب های آموزش زبان انگلیسی مثل ۵۰۴، IELTS، TOEFL و… تشکیل شده اند اما در بین آنها می توانید کتاب هایی در زمینه ی حقوق، پزشکی و کامپیوتر هم پیدا کنید.

نقد و بررسی ویکی لایتنر

آموزش و یادگیری در همه عرصه ها، علاوه بر داشتن استعداد و علاقه از سوی ما نیاز به راه و روش های علمی دقیقی دارد. این موضوع وقتی مهم تر میشود که حجم مطالبی که باید به خاطر بسپاریم، زیاد گردد. اگر ما را همراهی کنید، در ادامه یک برنامه اندرویدی را نقد و بررسی نموده و به شما معرفی میکنیم که از یک روش جالب و معروف جهت کمک به یادگیری بهتر مخاطبان، استفاده میکند. نام این اپلیکیشن “ویکی لایتنر” و ایده آن برگرفته از روش آموزشی جعبه لایتنر میباشد.

logo-enamad logo-samandehi