فقط چاق ها نصب کنند

فقط چاق ها نصب کنند

نسخه ۱.۳
۱۰
نصب فعال
تناسب اندام
دسته
۹۱۸
کیلوبایت
حجم

چاقی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که امروزه بسیاری از افراد از ان رنج می برند. متخصصان بسیاری در رابطه با این مسئله تحقیقات وسیعی انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند که ژن ها، اختلالات هورمونی و حتی ویروس ها نقش مهمی در چاقی ایفا می کنند.
 


برخلاف انتظار، غذا خوردن به مقدار کم و فعالیت زیاد تاثیر چندانی بر کاهش وزن ندارد. بسیاری تصور می کنند اگر فردی چاق است پس به طور حتم زیاد می خورد و کم فعالیت می کند و بدون شک فرد تنبلی است، اما در بیشتر اوقات ماجرا چیز دیگری است.


آیا هر فردی که به ظاهر چاق به نظر می ‌رسد، دچار بیماری‌ چاقی است؟ خیر. در اصل چاقی ناشی از بافت چربی است نه بافت عضلانی، بنابراین خیلی از افرادی که دارای بافت عضلانی پرورش یافته (به اصطلاح باد کرده) هستند، چاق نمی باشند.


در مورد چاقی باورهای نادرست دیگری نیز وجود دارد، برای مثال خیلی از افراد فکر می‌ کنند چاقی آنها به دلیل کم‌ کاری تیروئید است، اما واقعیت این است که کم‌ کاری تیروئید خفیف، هیچ ‌گونه تاثیری بر چاقی ندارد و در موارد شدید نیز در نهایت 2 تا 3 کیلو موجب چاقی می شود. بیماری ‌هایی که موجب چاقی می‌ شوند خیلی شایع نیستند.


منبع : beytoote.com - niksalehi.com

logo-enamad logo-samandehi