مصلحات غذایی همراه

مصلحات غذایی همراه

نسخه ۱.۰
۲۰۰
نصب فعال
تناسب اندام
دسته
۲
مگابایت
حجم

مصلحات غذایی را در همه جا همراه خود داشته باشید.


√ مضرات غذاها را به صفر برسانید.


√ بیش از 250 مورد از مصلحات پرکاربرد غذایی از حکمای طب سنتی.


√ بیش از 30 دمنوش گیاهی و طرز تهیه آنها.


√ مزاج شناسی برای افراد مختلف.


√ در مقابل بیماری های ناشی از مواد غذایی بیمه شوید.


√ حجم کم، قابلیت کپی و انتقال هر مصلح غذایی به محیط های دیگر، کاربری آسان


 


مصلحات چیست


تا به حال بسیار شنیده اید که می گویند ماهی را با دوغ نخورید هر دو سرد است , سردی می کنید و حالتان به هم می خورد , در خوردن خرما افراط نکنید . گرمی است جوش می زنید . بچه ها را از خوردن خیار منع کنید , سرد است دل درد می گیرند.


حال سوال این است که رژیم غذایی ما چگونه باشد تا تعادل اخلاط در بدن ما حفظ گردد و دچار سوء مزاج و بیماری نگردیم؟


تمام مواد خوراکی از آشامیدنی و خوردنی ها و تمامی داروها دارای مزاج مخصوص به خود هستند تقسیم بندی مزاجی آنها عینا مانند آدمی است و چهار حالت کلی و یک حالت متعادل را نیز می توانیم برای آنها در نظر بگیریم .


اگر هر کدام از ما در خوردن غذای گرم، مانند خرما افراط کنیم امکان دارد به خشکی دهان، بی قراری، اختلال خواب، جوش های متعدد در بدن و عوارض دیگر مزاج گرم مبتلا شویم مخصوصاً افراد گرم مزاج در صورت افراط، سریع تر به این حالات دچار می شوند.


عکس این حالت هم صادق است تا به حال بسیار شنیده اید که افراد را از خوردن خیار زیاد منع می کنند تا مبادا سردی کنند و دچار دل درد شوند یا شنیده اید که از خوردن دو غذای سرد هم زمان با هم مانند ماهی و ماست، بر حذر می دارند زیرا  امکان دارد حالشان را به هم بزند، این افراط در افراد سرد مزاج خود را سریع تر نشان می دهد.


شاید سئوال کنید که چگونه بتوانیم رژیم غذایی مناسب خود را تشخیص دهیم، جواب ساده است.


اصولاً افرادی که طبیعت خود را می شناسند در حالت سلامت باید غذاهایی را مصرف کنند که با مزاج آنها سازگار است یعنی مزاج غذا با مزاج بدن شان یکسان است البته اندکی افراط در این کار علایم تشدید کیفیت آن مزاج را ظاهر خواهد کرد.


در این برنامه مواد غذایی و نوع مزاج آنها آمده است. اطلاعات مربوط به مزاج خود را پیدا کنید و بدانید اگر مقدار بیشتر از معمول از غذای هم مزاج خود یا مخالف مزاج خود خوردید، لازم است که آن را با مصلح آن غذا مصرف نمائید.


مصلح غذاها موادی هستند که به ماده خوراکی اضافه می شوند تا شدت کیفیت مزاجی آنها را تعدیل کنند، و از اثرات نامطلوب احتمالی جلوگیری نمایند.


نکته در خور توجه آن است که در مقابل هر ماده غذایی چند مصلح نوشته شده است که شما می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.


 


دمنوش های گیاهی


در این برنامه بیش از 30 دمنوش مختلف به همراه روش تهیه آنها برای مزاجهای مختلف جمع آوری شده که جایگزین نوشیدنی های مضر و صنعتی پر ضرر شود.


پایین آوردن فشار خون، کم اشتهایی، لاغری، چاقی، تقویت اعصاب، تقویت قلب، شستشوی کلیه، درمان جوش و دمل، افزایش شیر مادر، درمان بی خوابی، درمان برفک دهان، محرک قوای مغزی، ضد اسهال و استفراغ، درمان تنگی نفس و آسم، رفع آلرژی، درمان اگزمای پوستی، پیشگیری از سفیدی موی سر، از بین بردن سنگ کلیه، تصفیه خون، ترمیم زخم های لثه، درمان زخم های گوارشی، تقویت میل جنسی، پیشگیری از ریزش موی سر و ده ها خاصیت دیگر با مصرف این دمنوش ها


(لطفا به موارد منع مصرف هرکدام که ذکر شده توجه فرمایید)


 


مزاج شناسی


در این مجموعه چهار مزاج پایه توضیح داده شده تا شما بتوانید مزاج خود را بشناسید و غذاهای مناسب مزاج خودتان را مصرف کنید.


 


روش ساخت حساب کاربری در مارکت بازار:
http://cafebazaar.ir/help/?l=fa


منبع: مواد غذایی، مزاج و مصلحات، موسسه تحقیقات حجامت ایران


----------------------


با تشکر از بازار

logo-enamad logo-samandehi