حافظه

حافظه

نسخه ۱.۰
۱۰
نصب فعال
کودک
دسته
۲۳
مگابایت
حجم

همانگونه که جسم کودکان، با انجام تمرینات بدنی، قویتر می‏شود، حافظه و سایر کارکردهای مغز نیز می توانند با انجام یکسری تمرینات مرحله به مرحله، به مرور تقویت شود. در این مجموعه، تقویت حافظه دیداری – ترتیبی مد نظر قرا ر گرفته است.


 این نوع حافظه در یادآوری ترتیب آنچه دیده شده است کاربرد دارد. 


 بچه هایی که حافظه دیداری- ترتیبی خوبی دارند، درمهارت املاء نویسی موفق عمل می کنند. 


 یادآوری وقایع، برای افرادی که در این نوع حافظه قویترند، راحت تر است و آنها مانند یک فیلم، اتفاقات را در ذهن ذخیره می کنند.


راهنمای انجام بازی:


این تمرینات برای همه ی سنین مناسب است و می توان استفاده نمود.


اگر برای کودکان در سنین پیش دبستان و دبستان  استفاده می شود؛ از ابتدای بازی کار را شروع کرده و ادامه دهید. به کودک بگوئید تصاویری را که می بینی با دقت نگاه کن و به خاطر بسپار. بعد از زدن دکمه شروع بگو کدام پاسخ درست است.  


 اگر کودک موفق به پاسخگویی هر سطح شد، کار را ادامه داده و بابت همراهی و دقتش او را تحسین کنید.


 اما اگر در مرحله ای موفق عمل نکرد، همان تمرین را چند بار مرور نمایید. از کودک بخواهید تا تعداد شکل هایی را که دیده است بگوید. سپس مختصری درباره شکل ها توضیح داده و حتی در هوا آنها را رسم کند. به این ترتیب او آماده می شود تا تصاویر را بهتر در ذهنش نگه دارد. اگر از چند شی هم برای انجام این تمرین اسفاده بشود، کار برای کودک راحت تر می شود. ابتدا تعداد 2 الی 3 شی را به او نشان داده و روی اشیاء را پوشانده، از او بخواهید تا به یاد بیاورد. همچنین می توانید سرنخ ها و راهنمایی هایی انجام دهید تا راحت تر به یاد بیاورد.


برای بچه های سنین بالاتر و افراد بزرگسال، خودشان می توانند ابتدا به تصاویر هر تمرین نگاه کرده و سپس پاسخ را پیدا کنند.

logo-enamad logo-samandehi