افسانه های شاهنامه

افسانه های شاهنامه

نسخهٔ ۱.۰
۵۰۰۰ تومان
نصب +۱۰۰
دسته‌بندی کتاب‌ها و مطبوعات
حجم ۵ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۷ تیر ۱۳۹۳
افسانه های شاهنامه

افسانه های شاهنامه

الفت گروپ
نسخهٔ ۱.۰
۵۰۰۰ تومان
نصب +۱۰۰
دسته‌بندی کتاب‌ها و مطبوعات
حجم ۵ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۷ تیر ۱۳۹۳
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

.برای اولین بار
کامل ترین نسخه نفیس شاهنامه شامل کلیه اشعار آن با بیش از 50000 بیت ، و داستان ها و افسانه های جذاب آن به نثر و بصورت فارسی روان برای اندروید
شاهنامه و داستان های آن از سری کتاب هایی است که داشتن آن برای هر فرد لازم و مفید است،اما گاهی به علت گرانی نسخه های چابی اینگونه آثار خرید آن برای هر فردی میسر نیست،به همین خاطر لازم است از تکنولوژی کمک گرفت تا به واسطه تحولی که در قیمت ایجاد می کند،بتوانیم دسترسی به اینگونه آثار گرانبها را برای عموم فراهم کنیم.

از آنجا که خواندن و مطالعه شاهنامه برای هر ایرانی و حتی غیر ایرانی مفید می باشد.در همین راستا گروه نرم افزاری الفت وظیفه خود دانسته تا با طراحی و گردآوری و تولید یک برنامه اندرویدی شاهنامه در قالبی نفیس قدمی در جهت حفظ فرهنگ پارسی بردارد.

ویژگی های برنامه:
1. نسخه کامل شاهنامه با بیش از 50000 بیت
2. مجموعه ای از داستان ها و افسانه های جذاب به فارسی روان
3. قابلیت پخش موزیک حماسی ، زیبا و متناسب با برنامه
4. محیط کاربری، زیبا ،جذاب ، نفیس و دلنشین
5. قلبلیت تغییر اندازه و نوع فونت(شامل فونت های بسیار زیبا)
6. قابلیت تمام صفحه کردن متون جهت سهولت خواندن
7. قابلیت ادامه خواندن از آخرین صفحه مطالعه شده به صورت مجزا برای نظم و نثر
8. قابلیت اضافه کردن صفحات مورد علاقه شما به لیست علاقه مندی ها
9. قابلیت به اشتراک گذاشتن مطالب
در پایان مختصر توضیحی در مورد شاهنامه اثر فردوسی را بخوانید . . .
شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی، حماسه‌ای منظوم در بحر متقارب مثمن محذوف و یکی از بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین حماسه‌های جهان است که سرایش آن سی سال به طول انجامید. محتوای این شاهکار ادبی، اسطوره‌ها، افسانه‌ها و تاریخ ایران از ابتدا تا فتح ایران توسط اعراب در سده هفتم است که در چهار دودمان پادشاهی پیشدادیان، کیانیان، اشکانیان و ساسانیان خلاصه می‌شوند و به سه بخش اسطوره‌ای (از عهد کیومرث تا پادشاهی فریدون)، پهلوانی (از قیام کاوه آهنگر تا مرگ رستم) و تاریخی (از پادشاهی بهمن و ظهور اسکندر تا فتح ایران توسط اعراب) تقسیم می‌شود.
زمانی که زبان دانش و ادبیات در ایران زبان عربی بود، فردوسی با سرودن شاهنامه موجب زنده‌شدن و احیای زبان پارسی شد. یکی از مأخذ مهمی که فردوسی برای سرودن شاهنامه از آن استفاده‌کرد، شاهنامه ابومنصوری بود. شاهنامه نفوذ بسیاری در ادبیات جهان داشته‌است و شاعران بزرگی مانند گوته و ویکتور هوگو از آن به نیکی یاد کرده‌اند.
شاهنامه بزرگ‌ترین کتاب به زبان پارسی است که در همه جای جهان مورد توجه قرار گرفته و به همهٔ زبان‌های زندهٔ جهان بازگردانی شده‌است. نخستین بار بنداری اصفهانی شاهنامه را به زبان عربی بازگردانی‌کرد و پس از آن بازگردانی‌های دیگری از شاهنامه (از جمله بازگردانی ژول مل به فرانسوی) انجام‌گرفت.
فردوسی زمانی شاهنامه را سرود که زبان پارسی دچار آشفتگی بود و او از آشفتگی و افزونی آن جلوگیری کرد. فردوسی در سرودن شاهنامه از پارسی سره بهره‌نبرد و از پارسی دری استفاده‌کرد و شمار واژگان عربی در شاهنامه ۸۶۵ است.


منابع:
http://liliandmajnon.blogfa.com

http://www.storie.blogfa.com

نظرات کاربران - ۴ رأی
۳.۲ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
kiarash
kiarash
۱۳۹۳/۰۴/۰۷
خیلی عالی ممنون
Amir God
Amir God
۱۳۹۴/۰۹/۲۶
عالی بوووود جدا