<۱۰
نصب فعال
شبکه‌های اجتماعی
دسته
۴
مگابایت
حجم

برنامه زمان‌‌بندی نمایش فیلم‌های جشنواره اردی‌بهشت هرمزگان


درباره جشنواره:

برگزاری جشنواره اردی‌بهشت هرمزگان باز می‌گردد به زمستان ۱۳۸۳ و انجمن سینمای‌ جوانان دفتر بندرعباس.
آن روزها خوبیار سالاری ، فیلمساز جوان هرمزگانی، که مدیریت انجمن را بر عهده داشت با همکاری جمعی از اعضای انجمن پس از چندین سال رکود برنامه‌های گروهی عکس و فیلم در استان، حرکت تازه‌ای را بنیان نهادند. پس از برگزاری جلسات متعدد جهت برنامه‌ریزی این حرکت تازه، اردی‌بهشت ماه ۸۴ ، فرهنگ‌سرای آوینی بندرعباس میزبان برگزاری «نخستین هفته فیلم و عکس مسافر اردی‌بهشت» شد.
در این برنامه که به بزرگداشت زنده‌یاد کورش گرمساری هنرمند فیلمساز و عکاس هرمزگانی اختصاص داشت، مروری بر آثار ایشان شد و در کنار آن نیز آثار عکاسان و فیلمسازان جوان هرمزگان به نمایش درآمد.
پس از برگزاری هفته فیلم و عکس اردی‌بهشت، از آن‌جا که ضرورت برگزاری یک جشنواره رقابتی عکس و فیلم در هرمزگان بیش از پیش احساس می‌شد هفته فیلم و عکس به «جشنواره‌ی فیلم و عکس اردی‌بهشت» تغییر یافت.
چراغ نخستین دوره جشنواره با هدف «رشد و ارتقای سطح فرهنگ و بینش جوانان فیلمساز و عکاس استان، فراهم‌سازی بستری برای تبادل اندیشه‌ها و کشف استعداد از میان جوانان و نیز تشویق آنان» اردی‌بهشت ماه ۸۵ در فرهنگ‌سرای طوبی و کانون غدیر بندرعباس روشن شد.
پس از برگزاری سه دوره، سال ۱۳۸۸ از دوره چهارم جشنواره تا کنون، جشنواره با ایجاد تغییراتی به شکل رقابتی میان عکاسان و فیلمسازان کشور و با نام «جشنواره ملّی فیلم و عکس‌ اردی‌بهشت هرمزگان» برگزار شده و میزبان آثار ارزشمند هنرمندان کشور بوده است.نظرات کاربران

یکم بده
۱۳۹۳/۰۶/۳۰
خوب بود