آبستنی در گاو

آبستنی در گاو

نسخه v۱.۰
۲۰۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۳
مگابایت
حجم

روش‌هاس تشخیص آبستنی عبارت از بررسی متدهای تشخیص و ضرورت یادگیری این متدها توسط دامپزشک می‌باشد. و اینکه چگونه می‌توان از این طریق به مدت آبستنی و بعضی از امراض تناسلی مثل (Hydrometra, Pyometra, Endometritis) پی برد و همچنین بعضی از انومالی‌ها مثل نبود رحم، کوچک بودن تخمدان‌ها و لوله‌های رحمی را تشخیص داد.


از دیگر اهمیت‌های تشخیص آبستنی، شناسایی گاوهای غیرآبستن و تدابیر جهت بوجود آوردن آبستنی از راه‌های طبیعی و مصنوعی می‌باشد. 


در این نرم‌افزار رفرنس‌های مختلف، استفاده از مقالات و تجربیات ساحه کار روی گاو ماده به صورت عملی کوشش شده است تا در مورد فواید، نواقص و مزایای هر روش تحقیق صورت گیرد و هرکدام به صورت درست ارائه شود.


شناسایی گاوهای غیرآبستن از گاوهای آبستن، آگاهی از مشکلات سیستم تناسلی، معرفی متدهای تشخیص آبستنی، بررسی روش‌های تشخیص آبستنی و نواقص هرکدام.


روش توشۀ رکتال (Rectal examination) یکی از بهترین روش‌های کاربردی تشخیص آبستنی در ساحه می‌باشد و همچنین روش اندازه‌گیری پروژسترون در شیر، برعلاوه در صورت موجود بودن دستگاه سونوگرافی، این روش بر سایر روش‌ها ارجحیت دارد زیرا تشخیص دقیق و بموقع است.


در این نرم‌افزار نیز طریق لمس رکتال در ساحه نیز به طور خلاصه تشریح شده است که چطور می‌توان این عملیه را به درستی انجام داد.

logo-enamad logo-samandehi