میقات الرضا(ع)

میقات الرضا(ع)

Version 2.4
<10
Active installs
Religious
Category
11
MB
Size

استقبال انسان‌ها از اماکن زیارتی در تمام ادیان آسمانی و بشری و نیز اشتیاق مسلمانان به زیارت اماکن مقدس، بر کسی پوشیده نیست. به عنوان نمونه تنها از میان ایرانیان، سالانه میلیون‌ها زائر با هدف کسب بهره‌های معنوی و دنیوی به مکان‌های زیارتی سفر می‌کنند.
استان خراسان رضوی به یمن وجود پُر برکت بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج علیه آلاف التحیه و الثنا همواره میزبان خیل عظیمی از دلباختگان آن حضرت، از پهنه کشور اسلامی ایران و سراسر جهان است که در مسیر تشرف به آستان پر فیض حرم رضوی، بهره‌مند از فیوضات نورانی آستان بوسی ساحت مقدس بقاع، امامزادگان و اماکن متبرکه این استان می‌شوند.
در استان خراسان رضوی بیش از 250 بقعه متبرکه قرار دارد که از ذخایر دینی و مواریث گرانسنگ خاندان عترت و طهارت محسوب می‌گردند و از استعداد بسیار ارزشمندی در جهت ترویج فرهنگ و سنن اسلامی و اخلاق و معارف دینی و ارزش‌های معنوی برخوردار هستند.
در همین خصوص طرح میقات الرضا در نظر دارد بقاعی که در مسیر حرکت زائرین به مشهد مقدس هستند و فاصله‌ای کمتر از 5 کیلومتر از جاده اصلی دارند، به عنوان میقات الرضا (ع) تعریف شده و کلیه امکانات فرهنگی و زیر بنایی در آن‌ها توسعه یابد تا به عنوان مکان‌های توقف زائرین معرفی و به کارگیری شود و از این طریق ما شاهد زائرینی باشیم که با بصیرت و دیدی بالا نسبت به حضرت رضا (ع) وارد حرم حضرت شده و حداکثر بهره و حظ معنوی را از زیارت خود برده و با دستی پر به شهرهای خود بازگردند.

logo-enamad logo-samandehi