لغات پرتکرار زبان عمومی ارشد 1

لغات پرتکرار زبان عمومی ارشد 1

نسخه V۱.۰.۶
+۵۰
نصب فعال
آموزش
دسته
۳
مگابایت
حجم

پرتکرارترین لغات زبان عمومی کنکورهای ارشد از سال های 82 تا 96 + کدینگ


این مجموعه شامل پرتکرارترین لغات زبان عمومی کنکورهای ارشد از سال های 82 تا 96 می باشد که با زحمت فراوان از متن سوالات استخراج شده است. در کنار این لغات از روش بسیار موثر کدینگ نیز به عنوان راهی برای بخاطر سپردن آن ها استفاده شده است. این اپلیکیشن هر سال بعد از کنکورهای ارشد به روز می شود.


 


روش واژگان کلیدی (Keyword Method) که در سال ۱۹۷۵ توسط Atkinson و Raugh ایجاد شده است (در ایران به اسم کدینگ مشهور است)، یک تکنیک دو مرحله ای برای یادگیری واژگان بیگانه می باشد. در اولین گام، زبان اموز باید لغت بیگانه را با یک کلیدواژه مربوط سازد (از لحاظ آوایی و ...) و در گام دوم با تصویر سازی مناسب باید بتواند ارتباط بین دو کلمه را ایجاد کند.
-گاهی با شکستن یک کلمه می توان به قسمتی آشنا رسید که به خاطر سپردن ان کلمه را برای ما راحت می کند و گاهی نیز با اضافه کردن بخشی به ان. گاهی کلمه مورد نظر شبیه به کلمه ای در زبان مادری یا گویش های ترکی، لری، شمالی… می باشد که ما را در به خاطر سپردن ان کلمه کمک می کند. البته می توان گاهی مثال های خنده دار و طنز و عجیب نیز از کلمه ی مورد نظر ایجاد کرد. پیدا کردن الگوهای جذابی که کلمه مورد نظر را در ذهن ما حک کند اساس این روش است! نتیجه کار شگفت انگیز است! لغاتی که به این روش به خاطر سپرده شود هرگز تا سالیان سال فراموش نخواهند شد! این مجموعه برای تمامی افرادی که قصد شرکت در ازمون کارشناسی ارشد و … را دارند به شدت توصیه می شود.


نمونه ای از لغات کدبندی شده با این روش:


Illuminate 
معنی فارسی: روشن کردن، توضیح دادن، چراغانی کردن 
کد1: اینو مینا برای من توضیح داد.


Heritage 
معنی فارسی: میراث، یادگار 
کد1: هر تاج پادشاهی برای ما میراث به حساب میاد. 


Chaos 
معنی فارسی: آشوب، هرج و مرج، ناآرامی، اغتشاش 
کد1: در تعطیلی ها جاده چالوس هرج و مرج میشه. 


منابع مورد استفاده: سوالات کنکور ارشد sanjesh.org


برای تهیه سایر کتب لغات با روش رمزگذاری به سایت زیر مراجعه فرمایید:


www.magical-words.com


کدینگ، کدبندی، کدگذاری، رمزگذاری، سرنخ، لغات ارشد، کدینگ ارشد، لغات پرتکرار ارشد، انگلیسی، لغات انگلیسی، لغات پرتکرار

logo-enamad logo-samandehi