آنچه یک مدیر آموزش وپرورش بایدبداند

آنچه یک مدیر آموزش وپرورش بایدبداند

نسخه v۷.۰
رایگان
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
۵۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۴۰
مگابایت
حجم

برای پشتیبانی فنی فقط از طریق تلگرام با شماره


09158911550


در ارتباط باشید


تمامی آیین نامه های آموزشی ، اداری ، مالی و پرورشی


ده ها پی دی اف آموزشی


تمامی کتب 12 سال مدارس بصورت سال به سال در فایل زیپ و جداگانه


نرم افزار تشخیص سن


و هر آنچه همکاران از کارشناس ستاد تا مدیران ارشد و حتی دانش آموزان لازم دارند


 


مقدمه مولف
" من به همه مسئولين و متصدیان سفارش می‌کنم كه به هر شكل ممكن وسايل ارتقاي اخلاقي و اعتقادي و علمي و هنري جوانان را فراهم‌سازید و آنان را تا مرز رسيدن به بهترين ارزش‌ها و نوآوری‌ها همراهي كنيد و روح استقلال و خودکفایی را در آنان زنده نگهداريد. "                                                         (  صحيفه امام . ج 21 ص96 )
آگاهی از مقررات و قوانین مدارس ، یکی از شروط لازم برای برنامه‌ریزی، ارزشیابی و هدایت تحصیلی مناسب دانش‌آموزان  و  ارزیابی نظام آموزشی جهت تحقق آرم آن‌های متعالي انقلاب اسلامي ايران مانند احياي تمدن عظيم اسلامي ، حضور سازنده، فعال و پيشرو در ميان ملت‌ها و كسب آمادگي براي برقراري عدالت و معنويت در جهان درگرو تربيت انس آن‌های عالم ، متقي و آزاده و اخلاقي است . تعليم و تربيتي كه تحقق‌بخش حيات طيبه، جامعه عدل جهاني و تمدن اسلامي ايران باشد در پرتو چنين سرمايه انساني متعالي است كه جامعه بشري آمادگي تحقق حكومت جهاني انسان كامل را يافته و در سايه چنين حكومتي ظرفيت و استعدادهاي بشر به شكوفايي و كمال خواهد رسيد.
 بنابراین با عنایت  به راهبردهای کلان سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش همانند : 
    افزايش نقش مدرسه به‌عنوان يكي از کانون‌های پيشرفت محله ، به‌ویژه در ابعاد فرهنگي – اجتماعي 
    استقرار نظام ارزش‌یابی و تضمين كيفيت در تعليم و تربيت رسمي عمومي   .
    ارتقاي كيفيت فرايند تعليم و تربيت با تکیه‌بر استفاده هوشمندانه از فناوری‌های نوين .


و توجه به نیاز مدارس کشور به مجموعه‌ای از قوانین و مقررات آموزشی ، اداری و مالی ، بر آن شدیم تا مجموعه‌ای را با عنوان راهبردهای مدیریت آموزشگاهی  و مستند به شماره  شیوه‌نامه‌های وزارت، اداره کل و آرای شورای عالی و.........جمع‌آوری نماییم به‌نحوی‌که بتواند به‌عنوان کتاب مرجع پاسخگوی بسیاری از سؤال‌هایی که همکاران، دانش‌آموزان و اولیای علاقه‌مند در خانواده بزرگ آموزش‌وپرورش را با توجه به شرایط ذیل به خود مشغول داشته است، بوده باشیم. 
•    پراکندگی و تعدد شیوه‌نامه‌های وزارتی و آرای صادره شورای عالی آموزش‌وپرورش. 
•    ناهماهنگی در شیوه‌های اجرایی ثبت، ضبط و نگهداری اسناد و مدارک دانش‌آموزان. 
•    عدم اطلاع کافی برخی از مدیران، مشاورین، معاونین اجرایی و...  از برخی موارد و نکات مهم آیین‌نامه‌ها. 
•    وجود مدارس گوناگون با آیین‌نامه‌های متفاوت (روزانه، بزرگ‌سالان، آموزش از راه دور، ایثارگران و............) 
ا    عدم دسترسی مسئولین، ناظران مدارس، کارشناسان ستادی وادارات مناطق و.........  به مجموعه‌ای مستند از مقررات و  آیین‌نامه‌های آموزشی. 
لذا ضمن سپاس و تشکر از حسن توجه شما ، امیدواریم که به لطف حق و ارشاد و تذکر شما اصحاب خرد و اربابان نظر انتقادات و پیشنهاد‌ها به‌جای شما به پست الکترونیکی این‌جانب (sh.as44@yahoo.com) بتواند ما را در رفع نواقص در تألیفات بعدی یاری نماید. در خاتمه از کلیه روسای ادارات و کارشناسان محترم  اداره کل و همکاران و عزیزانی که ما را در جمع¬آوری این مجموعه یاری رسانده‌اند...... تشکر نموده و امیدواریم مجموعه حاضر بتواند مورداستفاده و بهره¬برداری کلیه متصدیان نظام آموزشی در دوره¬های مختلف تحصیلی قرار گیرد.
                                          سید حمید عسکریانی
 

logo-enamad logo-samandehi