Absolutely Essential Words 504

Absolutely Essential Words 504

Version 1.3
+50
Active installs
Education
Category
6
MB
Size


کتاب Absolutely Essential Words 504 جزو پرفروشترین منابع آموزش زبان انگلیسی میباشد. مطالعه 504 واژه ضروری به همه داوطلبان آزمون های تافل، آیلتس و کنکور ارشد و دکتری توصیه میشود.


توصیه اساتید زبان:


معجزه میکنید ! وقتی 504 واژه را به همراه تصویر و کدبندی و آزمون لایتنری یاد بگیرید.


مزیت این برنامه این است که علاوه بر متن کتاب ، صوت و تصویر و کدبندی را نیز به طور همزمان به زبان آموز ارائه میکند. و سپس با استفاده از ترکیب هوشمند تکنیک لایتنر و آزمون های هوشمند زبان آموز را محک می زند و باعث رغبت بیشتر وی به آموزش بیشتر می شود.


یاد گرفتن 504 واژه ضروری انگلیسی با عکس و کدبندی و آزمون مثل سوار شدن تو بنز در مسیر موفقیت جهانی شما خواهند بود!


شما تصویر مرتبط با لغت را می بینید و معنایش را حدس میزنید و بعد از دیدن معنی لغت می توانید نظر یا کدبندی خودتان را درباره لغت ثبت کنید.


با این روش معمولا معنی لغت در همان بار اول خواندن به حافظه بلند مدت سپرده خواهد شد.


سپس خودتان را با استفاده از آزمون 4 گزینه ای لایتنری محک بزنید و دانسته های خودتان را عمیق تر کنید.


همچنین میتوانید لغتهایی که از نظر همه کاربران سخت است را ببینید و همچنین تعداد دفعات خوانده شدن لغت را نیز!


همچنین می توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که در بازه های زمانی دلخواه لغتها را از طریق نوتیفیکیشن به شما نشان دهد. یا آزمون را به شما یادآوری کند.


تعدادی از کدبندی ها:


Obvious: واضح


کدبندی: واضح بود که آب فیوز را پرانده!


Hardship:سختی و دشواری


کدبندی: هارد شپش زده رو سخت میشه اطلاعاتشو برگردوند.


Defraud: کلاه برداری کردن


کدبندی: دیفرانسیل ماشینمو با کلاه برداری عوض کردن!


Abondon: ترک کردن


کدبندی: آبان دانلود سریال شهرزاد رو ترک می کنم!


اساس علمی:


 1- منحني فراموشي ابينگ هاوس : طبق اين منحني امکان فراموشي آنچه ياد گرفته شده در روز اول 40% تا 45% بوده و به مرور از آن کاسته ميشود . بنابراين  اگر مطلب فراگيري شده در فاصله يک روز مرور شود عملا 40% از امکان فراموشي آن کم خواهدشد. بطور خلاصه برنامه به نحوي واژه ها را برايتان مرور خواهد کرد که آموخته هايتان در مرحله اي که خطر فراموشي وجود دارد قرار نگيرند.


2 - پاداشهاي فوري اسکينر : بر اساس تحقيقات انجام شده هرگاه يک رفتار بلافاصله پاداش داده شود آن رفتار تشديد ميشود. برنامه با در نظر گرفتن اين مسئله نتيجه هر تست را بلافاصله برايتان مشخص ميکند .


3 - تداعي شنيداري : تجربه نشان داده است براي بخاطر سپردن مطلبي هرچه از احساساهاي بيشتري استفاده کنيم، فراگيري آن سريعتر و عميقتر خواهد بود .با توجه به اين نکته برنامه علاوه بر نمايش لغت تلفظ آن را نيز پخش ميکند تا از دو حس ديدن وشنيدن به صورت همزمان استفاده کرده و بهره بيشتري از وقت ببريم .


4 - قانون همه چيز يا هيچ چيز گاترين : طبق تحقيقات اگر چيزي فراموش شده است حتما در حافظه کوتاه مدت قرار داشته است يعني نمي توان چيزي را در حافظه دائم داشت و درعين حال آن را فراموش کرد.به همين منظور ، هر وقت دريادآوري واژه اي دچار مشکل شويد ، برنامه آن را کلا از رديف حافظه ماندگار شما خارج ميکند .بدين ترتيب به جاي اينکه واژه اي را تقريبا بدانيم ،تا کاملا مفهوم آن را در خاطر نداشته باشيم ، برنامه آن واژه را جزو حافظه دائم شما محسوب نکرده وبه پرسيدن آن ادامه خواهد داد. 


5- نظریه جدید عدم استفاده: برخلاف ابینگ هاووس که بیان می کند دانستنی ها از ذهن انسان فراموش می شود، آقای بیورک در نظریه ی جدیدش به عنوان تئوری جدید عدم استفاده عنوان می دارد که اطلاعات از ذهن انسان فراموش نمی شود بلکه دست نیافتنی می شود. با توجه به این نظریه استفاده از جعبه لایتنر برای حفظ کردن اطلاعات تا حدودی زیر سوال می رود. زیرا در این نظریه آمده است که تغییر شرایط یادگیری یکی از پارامتر های مهم در یادگیری بلند مدت است. در حالی که در جعبه لایتنر شرایط یادگیری تغییری نمی کند. برای تغییر شرایط ما از کدبندی و تصویر استفاده کرده ایم تا این نظریه را هم مغفول نگذاشته باشیم.


کدبندی چیست ؟روش واژگان کلیدی (Keyword Method) که در سال ۱۹۷۵ توسط Atkinson و Raugh ایجاد شده است (در ایران به اسم کدینگ مشهور است)، یک تکنیک دو مرحله ای برای یادگیری واژگان بیگانه می باشد. در اولین گام، زبان اموز باید لغت بیگانه را با یک کلیدواژه آشنای مادری مربوط سازد (از لحاظ آوایی و ...) و در گام دوم با تصویر سازی مناسب باید بتواند ارتباط بین دو کلمه را ایجاد کند.


  

logo-enamad logo-samandehi