انسان از دنیا تا اخرت

انسان از دنیا تا اخرت

نسخه ۱.۰
<۱۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۱۱
مگابایت
حجم

یکی از مسائل اساسی که همیشه برای بشر مطرح بوده و هر انسان عاقل و متفکر پیوسته در اندیشه پاسخ به آن است، هدف زندگی است؛ یعنی انسان برای چه آفریده شده، برای چه زندگی می‌کند. در این برنامه از هدف خلقت تا قیامت بیان گردیده است که هر انسان کنجکاوی خواستار دانستن آینده خود می باشد وهمه موارد در این برنامه موجود می باشد واما 


 


← اول
سؤال «هدف از خلقت چیست»، یک وقت به این معناست که هدف خالق از خلقت چیست، یعنی خالق چه انگیزه‌ای دارد و چه چیز عامل و باعث و محرک او برای خلقت است، این چیزی است که خلقت نمی‌تواند باین معنا هدف داشته باشد، این مستلزم نقص و کمبود فاعل (خداوند) است؛ یعنی این‌گونه هدف‌داری تنها در فاعل‌های بالقوه و در مخلوقات صادق است، و در خالق هستی، یعنی خداوند، مورد و مصداق ندارد؛ چون این‌گونه هدف داشتن‌ها برمی‌گردد به استکمال یعنی فاعل با کار خود می‌خواهد به چیزی و کمالی که ندارد برسد.


← دوم
ولی یک وقت هدف فعل مطرح است؛ زیرا هر کاری را که در نظر بگیریم، این کار به‌سوی هدف و کمالی است و برای آن کمال آفریده شده تا به آن برسد، [۱] مانند گیاهی که از زمین می‌روید و شروع به رشد و فعالیت می‌کند، و به‌سوی کمال پیش می‌رود. این غایت فعلی است. آن‌چه در این پاسخ پی‌گیری می‌شود، همین معنای دوم است:
من نکردم خلق تا سودی کنم ••• لیک تا بر بندگان جودی کنم


عالم برزخ وقیامت را از طریق این برنامه بشناسید


این برنامه از مرکز توسعه فناوری اطلاعات ورسانه دیجتال دارای مجوز ثبت به کد شامد 1-1-690700-63-5-16


می باشد 


 


(این برنامه برای عموم  اشخاص می باشد )

logo-enamad logo-samandehi