داستان های شاهنامه

داستان های شاهنامه

نسخهٔ v۱.۰
پرداخت درون‌برنامه‌ای
+۵ هزار
نصب
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته‌بندی
۹ مگابایت
حجم
داستان های شاهنامه

داستان های شاهنامه

زارعی
نسخهٔ v۱.۰
پرداخت درون‌برنامه‌ای
+۵ هزار
نصب
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته‌بندی
۹ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

مجموعه ای از داستان های شاهنامه فردوسی 


این برنامه مجموعه ای کامل از داستان های شاهنامه فردوسی به نثر است.علاوه بر این ترتیب قرار دادن موضوعات به همان ترتیبی است که در شاهنامه اتفاق می افتد.

شاهنامه یکی از آثار ماندگار زبان فارسی است که در زمان های گذشته زبان توانست زبان فارسی را زنده نگه دارد. کتاب شاهنامه ی حکیم ابوالقاسم فردوسی به تنهایی از همه مآثر ملی بیشتر و بهتر توانسته است در زنده نگه داشتن نام و نشان ایرانی و دمیدن روح مردانگی و جوانمردی و شهامت در مردم این مرز و بوم مؤثر واقع گردد و یکپارچگی و استقلال کشور را تضمین نماید.نقش فردوسی را در تجدید حیات ملی ایران هرگز نمی توان فراموش کرد.فردوسی بر ستیغ شکوهمندانه ایران دوستی و ملت گرایی،عقاب آسا آشیان داشت و از پیروزی تازیان بر ایران مؤمن خونین دل می خورد و این نکته را می توان از پیام "رستم فرخزاد" به برادرش دریافت، بدین جهت در برابر چنین دل شکستگی و اندوهناکی راهی بهتر از آن نیافت که با حماسه سرایی و ذکر سرگذشت پهلوانان دلیر و شهریاران جهانگیر ایران ،روزگاه سروری و سر افزاری را آینه وار فراروی ایرانیان بازنهد و آنان را به بازیافت آن سرافرازی ها فراخواند.

فردوسی با سرودن اثر شکوهمند خود " شاهنامه " زبان فارسی را که کماکم می رفت تا جای خود را به زبان عربی بدهد ، از دستبرد باز رهاند و در این راه نه تنها به پاسداریش بسنده نکرد بلکه در گسترش آن از ترکیب سازی زیبا و طرح اصطلاحات و کنایات و آرایه های ادبی در سیاق سخن پارسی کوشید و گوهر های پر بهای درخشانی را از واژه های خوشایند در دریای وزن متقارن به معرض تماشا درآورد.

فردوسی شخصیتی جهانی است که به آینده انسان می اندیشد و می خواهد که انسان به مانند شخصیت های حماسه نماد انسان کامل و مظهر پاک سرشتی شود و این از مایه های شگفتی حماسه فردوسی است.

لیست داستان ها شامل:

* نخستین شاهان 

*آغاز تمدن

*ضحاک و پدرش

*پادشاهی ضحاک

*زادن فریدون 

*ضحاک و کاوه آهنگر

*پادشاهی فریدون

*پادشاهی منوچهر

*زاده شدن زال

*زایش رستم 

*منوچهر

پادشاهی نوذر

*افراسیاب

*جنگ زال و افراسیاب 

*پادشاهی زوطهماسب

*پادشاهی گرشاسب

*رخش

*پادشاهی کیقباد

*پادشاهی کی کاووس

*هفت خوان رستم و 42 داستان دیگر


"" لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال فرمایید.سپاس از همراهی شما عزیزان""

نظرات کاربران - ۳۷۹ رأی
۳.۹ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
soheil
soheil
۱۳۹۷/۰۶/۲۹
عالیه. واقعا لذت بردم از خوندن این کتاب
امیرعلی
امیرعلی
۱۴۰۰/۰۸/۲۱
عالی
عباس
عباس
۱۴۰۰/۰۸/۱۶
عالی وداستان های آموزنده ی زیادی داره حتما نصب کنید