دیکشنری تخصصی علوم شناختی

دیکشنری تخصصی علوم شناختی

نصب از بازار
۱۰،۰۰۰ تومان
+۱۰۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۱۳
مگابایت
حجم

مانع زبان، همیشه یک مشکل اساسی برای علم آموزی در کشورمان بوده است، خصوصا اگر علم مورد نظر علمی نوظهور باشد که کتب و منابع پایه‌ای آن هنوز به طور گسترده ترجمه نشده باشند.

علوم شناختی علمی نوظهور و بین رشته‌ای است که از زمان ورود آن به کشورمان چندسالی می‌گذرد. منابع درسی این رشته با توجه به جدید بودن آن، اکثرا به زبان انگلیسی هستند، از این رو لزوم تسلط بر متون و واژگان تخصصی این رشته برای دانش‌جویان این رشته بشدت مهم است.

دیکشنری حاضر نتیجه 2 سال تلاش شخصی برای گردآوری واژگان تخصصی علوم شناختی از منابع متنوع و وسیع مرتبط با این رشته بوده است. امیدوارم که با کمک این نرم‌افزار گام کوچکی در راستای رشد دانش شناختی در کشور برداشته باشم.قابلیت‌های برنامه:

* دیتابیس غنی با 16000 هزار واژه

* ترجمه انگلیسی به فارسی و بالعکس

* دیکشنری شناور: با فعال‌سازی این ویژگی در تنظیمات برنامه، آیکون شناور اپلیکیشن در کنار صفحه نمایان خواهد شد، در حین کار با برنامه‌های دیگر با لمس این آیکون، اپلیکیشن بصورت پنجره‌ای کوچک اجرا خواهد شد و امکان جستجوی سریع را برای شما فراهم می‌کند (توجه داشته باشید که اگر پروسس‌های پس زمینه توسط دستگاه محدود شده باشند، بعد از بستن شدن برنامه، دیکشنری شناور نیز ممکن است غیرفعال شود).

* تلفظ صوتی آفلاین (برای استفاده از این قابلیت باید TTS بر روی دستگاه شما نصب باشد).

* رابط کاربری متریال و قابلیت شخصی‌سازی بالا (فونت، متن، رنگ، تِم).

* دیکشنری سریع: با فعالسازی این ویژگی در تنظیمات برنامه، در حین مطالعه یک متن تنها با کپی کردن واژه مورد نظرتان، برنامه بصورت خودکار معادل فارسی یا انگلیسی آن واژه را برای شما نمایش می‌دهد.

* جستجوی صوتی (برای استفاده از این قابلیت باید Voice typing را در تنظیمات دستگاه خود فعال کنید).

* تاریخچه جست‌و‌جوها

* ترجمه آنلاین متون (آزمایشی)

* ویژگی‌هایی که در نظر دارم در نسخه های آتی به برنامه اضافه کنم: 1. ذکر کردن فیلد مرتبط با هر واژه (برای مثال مشخص کردن اینکه واژه مورد نظر از فیلد علوم اعصاب است) و تعریف مختصر فرهنگ‌نامه‌ای از معنی واژه 2. اضافه کردن تلفظ فونتیک برای هر واژه.