64 معمای طنز آمیز شطرنج

64 معمای طنز آمیز شطرنج

نسخه ۱.۰
۱۰۰
نصب فعال
سرگرمی
دسته
۱۲
مگابایت
حجم

این بار برنامه بسیار زیبایی را برای شما آماده کرده ایم، آیا سام لوید را میشناسید، او همان کسی است که ویلیام اشتاینیتز اولین قهرمان رسمی شطرنج جهان به او لقب سلطان معما های شطرنج را داد، میدانید چرا؟  چون اشتاینیتز نتوانسته بود یکی از معما های سام لوید که مات در 4 حرکت بوده را حل کند.


اولین مسئله طرح شده بوسیله او به سال 1851 و در مجله اختصاصی شطرنج (chess monthly) به چاپ رسید و در شانزده سالگی به یکی از بزرگترین طراح مسائل شطرنج مشهور شد.
"سام لوید" پایه گذار بسیاری از ایده ها و تم های طرح مسئله بوده است و بسیاری از طراحان معروف از کارهای وی الهام گرفته اند و سپس آن را بسط و توسعه داده اند.همچنین "سام لوید" مسائل بسیاری توام با داستان طرح کرده است که در نوع خود بینظیر می باشد.مسائل مات کمکی یا خود ماتی (Help mate) برای اولین بار توسط وی ارائه شده است.


سام لوید" جوایز بسیاری را در مسابقات طراحی مسائل شطرنج به خاطر طرح مسائل بی نظیرش دریافت نموده است."اشتاینیتز" در مورد او گفته است: "هر کسی می تواند مسائل "سام لوید" را حل کند اما در هر هزار مرتبه تلاش در مرتبه نهصد و نود و نهم موفق به این کار خواهد شد.
معما های این نابغه را ما اینک برای شما گرد آوری کرده ایم که مطمئناً شما را شگفت زده خواهد کرد، توصیه میکنم هرگز این برنامه را از دست ندهید، تمامی پاسخ معما های این برنامه به صورت فیلم برای راحتی شما عزیزیان ساخته شده 

logo-enamad logo-samandehi