کیف پول سخنگو

نصب‌های فعال ۱۰۰+
حجم ۹٫۲ مگابایت
نسخه 2.3.1p

توضیح

نرم افزار تشخیص اسکناس برای نابینایان مخصوص اندروید

از آنجا که سیستم عامل اندروید امکانات مناسبی برای یاری نابینایان و کم بینایان دارد (برای مثال Talkback)، در سال های اخیر این قشر نیز به جمع استفاده کنندگان از تلفن های همراه هوشمند پیوسته اند. اما متاسفانه در کشور ما اسکناس ها به راحتی و آن طور که باید، برای نابینایان و کم بینایان قابل تشخیص نیست. یکی از مهم ترین دلایل آن نیز فرسودگی اسکناس هاست و این موضوع مشکلات زیادی را در زندگی روزمره برای کم بینایان و نابینایان را ایجاد می کند. با استفاده از این نرم افزار می توانید همه اسکناسهای رایج و چک پول 50 هزار تومانی را تشخیص دهید. همچنین در صورت نیاز مبلغ اسکناسهای دلار، یورو و دیگر ارز ها را تشخیص دهید.

بیاید با 5 ستاره هایی که به این اپ میدهید، این اپ رو توی برترین های بازار بفرستیم. شاید کسی توی دوستان و اقوامش کسی رو داشته باشه که به این برنامه نیاز داشته باشه و سریع تر این اپ رو ببینه. ما رایگان این اپ رو درست کردیم و روشی برای تبلیغش نداریم جز حمایت و همدلی شما دوستان.

اگه مشکلی هم هست، به ما ایمیل بزنید به جای ستاره های کم. قصد ما کمک به همنوعان‌مون بوده و هست، نه درآمد و تفریح. پس با جان و دل شنوای صحبت های شما هستیم.

لطفا دقت کنید که از آن جا که در تلفن همراه افراد دچار مشکل بینایی نرم افزارهای خواننده صفحه به فارسی و انگلیسی موجود است و متن روی صفحه با کمک آن نرم افزارها خوانده می شود، نیاز به اضافه کردن بازخورد صوتی وجود نداشت. اما اگر حمایت ها درخواست ها به اندازه کافی باشد، این قابلیت هم اضافه خواهد شد. در صورتی که زبان دستگاه شما فارسی باشد، نرم افزار نیز فارسی خواهد شد.

قبل از استفاده از نرم افزار، تنظیمات آن را دقیقا بر اساس راهنما تغییر دهید.

تنظیمات پیشنهادی:
1. از منوی نرم افزار گزینۀ Settings (تنظیمات) را انتخاب کنید.
2. ابتدا گزینۀ "preferd currency" (ارز رایج) را انتخاب کنید و سپس "Iranian Toman" (تومان ایران) را انتخاب کنید.
3. اگر گوشی شما این امکان را فراهم می کند "Auto focus" (فکوس خودکار) را انتخاب کنید.
4. اگر گوشیی با پردازندۀ سریع دارید، گزینۀ "Higher Accuracy Scanning" (بررسی با دقت بالاتر) را تیک بزنید. فعال کردن این گزینه در گوشیهای ضعیف باعث آهسته تر شدن فرایند تشخیص خواهد شد.

روش استفاده:
1. توجه قبل از استفاده از نرم افزار، تنظیمات آن را دقیقا بر اساس راهنما تغییر دهید.
2. وارد برنامه شوید شوید.
3. بهتر است فلش گوشی خود را از منوی نرم افزار روشن کنید.
4. گوشی خود را با هر زاویه ای می توانید در دست بگیرید، ولی سعی کنید تمام اسکناس جلوی دوربین باشد.
5. اسکناس مورد نظر خود را بشکل بدون چروک و عمودی روی یک سطح صاف قرار دهید. (اگر سطح براق یا شیشه ای است بهتر است فلش گوشی شما خاموش باشد)
6. گوشی خود را بر روی اسکناس طوری قرار دهید که دوربین پشت گوشی شما در وسط اسکناس قرار گرفته باشد و گوشی و اسکناس هر دو عمودی باشند.
7. گوشی را به آرامی از روی اسکناس بالا ببرید بطوری که گوشی کاملا در بالای اسکناس به حالت موازی قرار گرفته باشد.
8. زمانی که گوشی شما در حدود 10 تا 20 سانتیمتر از اسکناس فاصله گرفته است، مبلغ اسکناس خوانده خواهد شد.
9 در صورتی که اسکناس هنوز تشخیص داده نشده است گوشی را در حالی که در موازات سطح است، کمی به سمت راست و چپ یا با لا و پایین حرکت دهید، تا تشخیص انجام گردد.
10. ممکن است در تشخیص برخی از اسکناسهای کهنه یا چروک یا اسکناسهایی که چیزی بر روی آنها نوشته شده باشد ناموفق باشید. اسکناس را بر گردانید و طرف دیگر آن را امتحان کنید. معمولا با کمی تلاش موفق خواهید شد.

- بخشی از این نرم افزار توسط نابینایان به امید یک زندگی کم‌رنج‌تر به کمک دستیار صوتی ساخته شده، در صورت کپی برداری از کد یا محتوای اپلیکیشن، هیچ کس نگاه مثبتی به دزدی از دسترنج نابینایان نخواهد داشت.

- این اپلیکیشن برای تشخیص اسکناس تقلبی کاربردی نداره. ملاک تشخیص، تصویر اسکناس است.

دسترسی‌ها

  • دوربین
  • ممانعت از به خواب رفتن دستگاه