تعادل مایعات

نصب‌های فعال ۲۰۰+
حجم ۳٫۵ مگابایت
نسخه 2.0

توضیح

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادي هستيد که نمي دانيد روزانه به چه ميزان آب نياز داريد و يا در مصرف آب سهل انگاري مي کنيد با اين نرم افزاري که سلامت نيوز براي شما طراحي کرده است به راحتي ميزان آب مورد نياز روزانه خود را محاسبه کنيد.

به گزارش سلامت نيوز، نزديک به 60 درصد از وزن هر فردي را آب تشکيل مي دهد. اين ماده حياتي نقش بسزايي در بيرون کردن مواد سمي از بدن ايفا مي کند لذا نبايد در مصرف آن سهل انگاري کرد چرا که کمبود آب مي تواند موجب بروز بيماري هايي نظير گاستريت، سوزش سر دل يا رفلاکس، کوليت، يبوست، آرتريت، فشارخون، آسم و آلرژي و حتي افزايش کلسترول شده و در صورت عدم توجه به کم آبي بدن، حتي مرگ فرد را تهديد مي کند. البته زياده روي در مصرف اين ماده حياتي نيز مي تواند خطراتي را به دنبال داشته باشد.

نظرات درباره اينکه هر فردي روزانه به چه ميزان آب نياز دارد، مختلف است اما توصيه اکثر متخصصين تغذيه بر اين است که هر فرد سالم بايد به طور متوسط روزانه بين 6 تا 8 ليوان آب بنوشد و در کنار آن مي تواند ساير نوشيدني ها را به ميزان معيني مصرف کند اما تاکيد بر اين است که هيچ نوشيدني را جايگزين آب نکند. کارشناسان تغذيه اين مجوعه با استفاده از فرمول هاي موجود در دنياي پزشکي با توجه به سن و وزن اين نرم افزار را توليد کرده اند که اميد است با بهره وري مناسب سلامت کاربران را به ارمغان آورد.

امکانات نرم افزار:
- ثبت مایعات مصرف شده در طول شبانه روز
- محاسبه میزان هدف مایعات برای هرشخص با توجه به شاخص های فردی
- امکان گزارش ماهانه از مصرف مایعات بصورت درصدی جهت برسی و یا ارجاع به پزشک
- امکان گزارش گیری هفته بر اساس تعداد لیوان نوشیدنی های مصرف شد جهت برسی و یا ارجاع به پزشک
- امکان تنظیم هشدار دهنده روزانه درصورت عدم رسیدن به مصرف هدف