طب الرّسول(ص) - جلد دو

طب الرّسول(ص) - جلد دو

نسخه v۴.۰
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
+۵۰۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۴ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

بسم الله الرحمن الرحیم


این برنامه برگرفته از کتاب طب الرسول المصطفی(ص) آیت اله تبریزیان  جلد دوم می باشد.


تعداد صفحات: 675      قطع: وزیری    بهمراه متن عربی روایات و منابع          با قابلیت جستجو و نشان گذاری


طب اسلامی گنجینه ای از آیات قرآن کریم ، احادیث و روایات حضرات معصومین (علیهم سلام) است، که سالیان متمادی در متن کتب معتبر شیعه بکر و نهفته بوده و در سال های اخیر حضرت آیت اله عباس تبریزیان این طب را در سلسله جلساتی بصورت کاربردی و عملی تدریس نموده اند. کتاب حاضر از مجموعه چهار جلدی جلسات تدریس ایشان در حوزه طب اسلامی می باشد.


رهبر معظم انقلاب: دغدغه قلبی امروز من طب اسلامی ایرانی ست به آن بپردازید.


آيت ا... بهجت(ره): هر مصيبتي كه به ما مي‌رسد به خاطر دوري از ائمه(ع) و احاديث مأثوره از ايشان است ... قرآن و عترت دوای تمام دردهاست. اگر آنها را کنار بگذاریم در دنیا از این هم ذلیل‌تر می‌شویم ... اين همه ودايع، كتب، روايات و ادعيه در اختيار ما گذاشته‌اند به گونه‌اي كه اگر كسي بخواهد امامي را حاضر بيابد و يا صدايش را از نوار گوش دهد و يا در خدمتشان باشد تا مطالب آنها را استماع كند بهتر از اينها پيدا نمي‌كند. همه چيز در دسترس ما است اما حالمان مانند كسي است كه هيچ ندارد ... ( از کتاب در محضر  آیت ا.... العظمی بهجت)


درطب اسلامی درمان‌ها یا داروی‌هایی وجود دارد که اختصاص به یک یا دو بیماری ندارد بلکه تعداد زیادی از بیماری‌ها را درمان می‌کند و حالت عمومی دارد. به عنوان مثال روایت شده که داروی ترکیبی حضرت محمد (ص) درمانی برای همه بیماری‌ها می باشد. همچنین بنا بر روایات سیاهدانه، برگ سنا و مواردی از این قبیل در طیف وسیعی از بیماریها به کار بسته می‌شوند. این خصوصیت متمایزی در طب اسلامی می باشدکه باعث می‌شود طبیب اسلامی در مورد درمان هیچ بیماری عاجز نشود چراکه اگر برای یک بیماری داروی خاصی نداشته باشد آنگاه می تواند از داروهای عام  بهره ببرد. این اشتباه است که فکر کنیم طبیب یا پزشک جلوی بیماری را می‌تواند بگیرد یا اینکه در پیشگیری از مرگ بیمار می تواند مؤثر واقع شود. اینکه فکر کنیم پیشرفت‌‌های علمی و تحولات پزشکی بتواند از مرگ یک بیمار پیشگیری نماید یک برداشت اشتباه است.


حقیقت این است که هر انسانی در طول عمرش بالاخره یک روز بیمار می‌شود و کمتر کسی است که در طول عمرش بیمار نشود. اگر شخصی در جوانی مبتلا به بیماری نشود لااقل در پیری به بعضی دردها و بیماریها دچار می‌شود. البته اینطور هم نیست که انسان همیشه بیمار باشد بلکه بیشتر اوقات سالم است. همیشه بدین شکل بوده که بعضی بیماری‌ها چه در گذشته و چه امروزه با درمان و گاهی بدون درمان خوب می‌شوند، بعضی از بیماری‌ها نیز  استمرار پیدا می کنند و مدت‌های طولانی یا حتی تا آخر عمر باقی می‌مانند و گاهی هم یک بیماری استمرار پیدا می‌کند و نهایتاً منجر به مرگ می‌شود. این مسئله در تمامی عصرها و نسلها بوده و امروزه نیز وجود دارد و تغییری نکرده است. اینجا یک سؤال مطرح می شود که این انقلاب صنعتی و این پیشرفت علم پزشکی چه کاری توانسته است انجام بدهد؟ می‌بینیم که با این همه پیشرفت علمی و پزشکی و این همه تجهیزات باز هم مردم بیمار می‌شوند. عده‌ای بیماریشان خوب می‌شود و عده‌ای هم با بیماری از دنیا می‌روند. این موضوع در قدیم نیز بوده است و امروزه نیز وجود دارد و چه بسا شدت بیشتری نیز پیدا کرده است و یک دلیلش آمار بالای مصرف دارو است. پس این انقلاب صنعتی و این پیشرفت علم پزشکی و تغییر و تحولی که در آن بوجود آمده نه تنها تغییر قابل توجهی نتوانسته داشته باشد بلکه این مسئله بدتر هم شده است. از یک طرف هم بیماری‌ها و هم نیاز به دارو بیشتر شده است و از طرف دیگر بُنیه انسان‌ها نیز ضعیف‌تر شده و بیماری‌های منجر به مرگ شایع‌تر شده است. پس این تغییر و تحولی که در علم پزشکی بوجود آمده نتوانسته جلوی بیماری‌ها را بگیرد یا عمر انسان را زیاد کند یا جلوی مرگ را بگیرد و در مقابل بیماری‌ها بیشتر و عمر انسانها در مقایسه با قدیم کوتاه‌تر نیز شده است.

نظرات کاربران

یعقوب
۱۳۹۵/۰۸/۱۷
جلدهای 1و3و 4 چی شد؟
محمد
۱۳۹۷/۰۶/۲۴
بسیار عالی،لطفا جلد اول و چهارم رو منتشر کنید
متى الفرج
۱۳۹۷/۰۳/۰۱
منتظر جلد اول هستیم
rgm
۱۳۹۵/۰۸/۰۵
بسیارعالی
سام
۱۳۹۶/۰۵/۱۲
خیلی عالی و مفید
هاشم یبننیاتین
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
خیلی عالی لطفا لطفا لطفا جلد یک و چهار رو هم تولید کنید با تشکر
مرتضی بیرجندی
۱۳۹۷/۱۰/۳۰
عالی.......... یاعلی
رضا
۱۳۹۶/۰۶/۳۱
سلام هر چه سریعتر جلدهای ۱ و ۳ و ۴ رو هم قرار بدید امکانش هست فایلهای متن و پی دی آف رو هم بزارید؟ ممنون
منتظر
۱۳۹۷/۱۰/۲۸
عالی
بدرد نخورررررره
۱۳۹۷/۱۰/۰۲
عالی
rahim
۱۳۹۵/۰۹/۲۰
سلام اگر ممکن است رنگ زمینه سفید متن فارسی را با قلم مشکی وعربی را بارنگ دیگر بنویسید خوبتر میشود
یا علی
۱۳۹۸/۰۸/۳۰
کار آن کرد که تمام کرد. اگر تولید کردید چرا کاملش نمی کنید!؟ ممکن است دیگران در این خصوص از شما جلو بزنند و یکدفعه کاملش را تولید کنند!!!!!!
داود
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
خیلی خوب ولی چرا کاملش نمیکنید خیلی از مطالب کسری دارد لطفا جوابگو باشید