آلبوم صوتی صلوات

آلبوم صوتی صلوات

نسخه ۱.۳
۵۰۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۴۱
مگابایت
حجم

آلبوم صوتی صلوات


این برنامه مشتمل بر 50 صوت دلنشین صلوات میباشد


انَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا


﴿قرآن کریم -  سوره میارکه احزاب - آبه 56﴾


فرستادن صلوات بر روان پاك


خاتم انبيا و اهل بيت علیهم السلام


  ابراز ارادت و اظهار محبّت  به آن بزرگواران است و براى فرستنده صلوات فوايد بسيارى در بر دارد


اهمیت صلوات


صلوات شعار رسمی مسلمانان است که هر صبح و شام بارها در بهترین عبادت خویش (نماز) آن را تکرار می کنند. صلوات پیوسته خداوند و فرشتگان بر پیامبر و امر تأکیدی به مؤمنان بر تداوم صلوات بر ایشان را تسلیم بودن در برابر فرمانهای پیامبر(صلوات الله  علیه) جلوه دیگری از این اهمیت است. «یاایها الذین ءامنوا صلوا علیه و سلموا تسیماً»
در روایتی از امام صادق(علیه السلام) آمده است که ابوبصیر سؤال کرد: منظور از صلات بر پیامبر(صلوات الله  علیه) را فهمیده ایم، اما معنی تسلیم بر او چیست؟ امام فرمود: «منظور تسلیم بودن در برابر او در هر کار است.»


منبع:تفسیر مجمع البیان، طبرسی، ج 7، ص 579


 از صلوات، در روایات به عنوان «برترین اعمال» یاد شده، چنانکه خوارزمی در «مناقب» خود از ابوعلقمه نقل کرده که روزی پیغمبر(صلوات الله  علیه) نماز صبح را با ما گزارد و بعد از آن به ما رو کرد و فرمود:
«ای یاران، من دیشب عموی خود حمزة بن عبدالمطلب و برادرم جعفربن ابیطالب را در خواب دیدم. از ایشان پرسیدم: فدایتان شوم، کدام اعمال را برتر یافتید؟ گفتند: بهترین اعمال را در سه چیز یافتیم: صلوات بر شما، آب دادن تشنگان و دوستی علی بن ابیطالب(علیه السلام)


منبع : منهج الصادقین، همان، ص 361

logo-enamad logo-samandehi