طرح تقویت مبانی اعتقادی

طرح تقویت مبانی اعتقادی

نسخهٔ ۱.۰.۰.۷
+۱۰۰
نصب
سبک زندگی
دسته‌بندی
۱۱ مگابایت
حجم
طرح تقویت مبانی اعتقادی

طرح تقویت مبانی اعتقادی

مهندس امین احمدی
نسخهٔ ۱.۰.۰.۷
+۱۰۰
نصب
سبک زندگی
دسته‌بندی
۱۱ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

بسمه تعالی


طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی بر اساس نیازسنجی و شناخت درست از مسائل فرهنگی کشور به‌ویژه مصون‌سازی افکار و اعتقادات دینی مردم از تهاجم همه‌جانبه دشمن از سال 1371 در سامان آغاز گردید. مهم‌ترین دغدغه‌ی حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج شیخ محمدعلی نکونام امام‌جمعه وقت شهر سامان در آن زمان راه‌اندازی یک شبکه فرهنگی مبتنی بر بصیرت بخشی و آگاه‌سازی مردم با بهره‌گیری از ظرفیت بسیار بالای علمای طراز اول کشور بود. سخنرانان اولیه این طرح شخصیت‌های علمی بلندمرتبه‌ای چون آیت‌الله سبحانی و آیت‌الله مصباح و امثال این بزرگواران بودند که طراز علمی و جایگاه معنوی میهمانان طرح نشان از یک اندیشه بلند و موقعیت‌شناسی خاص دارد.
عملکرد این حرکت فرهنگی در شهر سامان به مدت 5 سال و سپس تداوم 14 ساله آن در شهر گلپایگان نظرات و دیدگاه‌های اندیشمندان حوزه را به خود جلب کرد و تأثیرات بسیار مهمی را در توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی برجای گذاشت با انتصاب حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین نکونام دامت برکاته در سال 1390 به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرکرد و تأکید مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بر تداوم این اولویت فرهنگی، با وقفه یک سال، مجدداً بیستمین و بیست‌ و یکمین دوره طرح در سال‌های 1392 و 1393 در شهرکرد اجرا گردید. در ذیل به برخی شاخص‌های مهم این برنامه می‌پردازیم.
1-    استمرار و تداوم طرح:
 تجربه 36 ساله انقلاب شکوهمند اسلامی به‌ویژه در عرصه‌های فرهنگی کمتر برنامه‌ای را با این استمرار و ثبات نشان داده است در این زمینه استقامت و پایداری برگزارکنندگان، ضرورت و اهمیت موضوعی و محتوایی برنامه را از منظر تعمیق و توسعه کمی و کیفی وارد مراحل جدیدتری از فعالیت نمود.
2-    باتدبیر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرکرد در سال 1393 برای این طرح دبیرخانه‌ای شکل گرفت تا به تشکل بخشیدن و انسجام بیشتر، بتوان در نهادینه نمودن طرح گامی اساسی برداشت بر این اساس برنامه سال 1394 توسط دبیرخانه طرح و تحت اشراف نماینده ولی‌فقیه در استان کارها پیگیری شد که جزئیات در سایت ویژه طرح منعکس خواهد شد. دبیرخانه برای تداوم طرح و برای گسترش هرچه بیشتر عرصه‌های فرهنگی برنامه‌هایی پیش رو و در دست اقدام دارد که ان‌شاءالله توفیق اجرای آن‌ها را داشته باشیم.
3-    طراز بالای شخصیت‌ها و میهمانان طرح:
در تمامی دوره‌های گذشته با دقت کامل و توجه همه‌جانبه از اساتید بزرگ و اندیشمندان دینی دعوت‌شده است تا ضمن ارائه جدیدترین مطالب و مباحث به سؤالات مخاطبان نیز پاسخگو باشند. علاوه بر آن برقراری ارتباط معنوی، انس و الفت و آشنا شدن مخاطبان با این بزرگواران، درس گرفتن از رفتارهای عملی آنان تأثیر بسیار زیادی در تثبیت مطالب ارائه‌شده و تداوم بهره‌گیری از محتوای مستند و آثار ارزشمند طرح دارد.
4-    توجه جدی به حوزه چاپ و نشر و مستندسازی سخنرانی‌ها:
از ابتدای طرح تا پایان دوره‌ی بیستم، 26 جلد کتاب از محتوای سخنرانی‌ها به چاپ رسیده است. سایت طرح به آدرس TmeChb.ir فعال‌شده و فایل صوتی، تصاویر و فیلم برنامه‌ها به طول کامل در اختیار مخاطبان است و تلاش بر این است که نرم‌افزارهای متنوع در آینده آماده و در اختیار مردم عزیز قرار گیرد.

نظرات کاربران - ۵ رأی
۳.۶ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
شهید گمنام
شهید گمنام
۱۳۹۴/۰۸/۰۴
ماشاءالله امین جان خدا خیر جزیل بهت عنایت کنه قربونت حاج حسن
سروناز
سروناز
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
ی ستاره هم زیاده اول توضیح بدین ک تاریخ گردهماییه بعد تشویق کنین ب دانلود فک کردم پاسخ ب شبهاته در ضمن اخرین همایش مال سال 94 هست
عبد
عبد
۱۳۹۴/۰۸/۰۶
سلام عليکم.خداقوت.متاسفانه نرم افزاربازنمى کنه.يه کارى کنيد.هرنسخه که زدين رونصب کردم.کى درست مى شه?التماس دعا